Скалецька: проведу наступні 14 днів в одному приміщенні з евакуйованими з Китаю

Глава Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька проведе два тижні в одному приміщенні з привезеними в санаторій Нацгвардії в Нових Санжарах (Полтавська обл.) евакуйованими з Уханя (Китай) українцями і іноземцями.

"Я прийняла рішення приєднатися до людей в обсервації. Разом з ними я проведу наступні 14 днів в одному приміщенні, в тих самих умовах. Сподіваюся, що моя присутність заспокоїть як тих, хто перебуває в Нових Санжарах, так і решту країни", - написала міністр на своїй сторінці в Фейсбук у четвер ввечері.

Скалецька зазначила, що підготовка до евакуації готувалася ретельно і були підготовлені безпечні умови перебування в обсервації, враховуючи всі стандарти ВООЗ і практику інших країн, які здійснили евакуацію своїх громадян з Китаю.

"Ще раз хочу наголосити: ці люди – наші співвітчизники, вони нам не чужі. Ми живемо в одній країні та мусимо дбати про їхнє здоров’я і безпеку. Те, що відбувалося сьогодні, та паніка і несприйняття, негатив та агресія дуже мене вразили. Ще більше вони вразили людей, евакуйованих з Китаю. Тому прошу вас висловити їм слова підтримки і подяки за те, що вони погодились провести в ізоляції два тижні задля безпеки нас усіх", - написала вона.

Міністр висловила надію, що її персональна поведінка сприятиме "втихомиренню ситуації і примирення". "Це необхідно нам усім. Також хочу принагідно подякувати тим, хто працював над евакуацією та особливо – екіпажу літака, нашім медикам і всій команді супроводу, які добровільно озвались здійснити евакуацію та провести наступні 14 днів разом з усіма в ізоляції.", - написала вона.

Всього з Уханя було евакуйовано 45 українців, серед яких сім'я з 8-річним сином, молода пара, 20-річні студенти. Крім цього, після двотижневої обсервації в Україні додому в свої країни повернуться також 27 іноземців. Усі евакуйовані будуть розміщені в індивідуальних приміщеннях з належним рівнем комфорту для проживання. Евакуйовані і персонал забезпечені спеціальними засобами індивідуального захисту. На місці обсервації буде посилена охорона, в режимі 24/7 евакуйованих спостерігатимуть лікарі. В уряді України зазначають, що відходи будуть утилізовані в особливому порядку, вони не будуть потрапляти в загальну каналізацію. Самі каналізаційні стоки в обов'язковому порядку буде знешкоджено.

Крім того, Полтавська і Харківська області забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, медикаментами для можливої госпіталізації. Персонал підготовлений. У медустановах є відповідне обладнання та індивідуальні бокси. Крім цього, поруч постійно чергуватиме машина екстреної швидкої допомоги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію