Гастролери у Полтаві

Збір коштів на притулок. У Полтаві невідомі чоловіки у підземному переході на Шевченка жебракували з собаками. Кошти необхідні, ніби-то, на притулок в Одесі, але відповідних документів у чоловіків не було, зазначають волонтери. Спочатку – пост на Фейсбуці, а тоді – виклик поліціянтів. Чим закінчилася історія – знає Анна Ружін.

А все почалося з посту у мережі Фейсбук.

Сидить чоловік із двома собаками та просить допомогу притулку. Я підійшла дізнатися, де саме знаходиться цей притулок та як він називається. Він відповів, що притулок знаходиться в Одесі. І що він їздить по всіх містах.

Адресу та телефон притулку він не надав, звісно. Ось фото. Може, хтось щось про це знає. Собак дуже жалко.

Собаки з ним дуже налякані.

Його і побачила полтава Людмила Хоменко. І одразу приїхала на місце. 

Людмила Хоменко, зооволонтерка 

- Я побачила двох чоловіків, які тримали собак. Собаки були в жахливому стані. Це піт, який був худий та трусився на холоді, адже це короткошерстна порода. А також була хаскі-дівчинка. Їй приблизно 9 місяців. Вони почали показувати документи, але це було навіть неграмонтно оформлено.

Тож жінка викликала патрульну поліцію. 

Катерина Григоренко, речниця патрульної поліції Полтавської області

- В підземному переході знаходився чоловік з двома собаками. Однак стан собак викликав хвилювання у зоозахзисниці та патрульних. Тому, по факту було прийняте рішення: направлення тварин до ветеринарної клініки і в подальшому – на підопіку цієї зоозахисниці.

Людмила Хоменко вела перемовини з чоловіками, щоб врятувати тварин. Адже поліціянти їх вилучити не могли, та й добровільно віддавати тварин чоловіки не хотіли. Один із них одразу втік. З іншим налагодили діалог. 

Людмила Хоменко, зооволонтерка 

- Таки вдалося його вмовити, що якщо він не хоче вести в клініку, то це зробимо ми. Він передав собак, а сам втік з переходу. Хто він? Він не надав документів. А при собі нічого не було.

Людмила зазначає, у групах у соціальній мережі Фейсбук є купа фото, де чоловіки гастролюють з собаками різними містами України. 

Наразі тварини на перетримках. Волонтери шукають справжніх господарів, якщо ці тварини були викрадені. 

Стрічка новин