Конфлікт у новосанжарському лісі

Конфлікт у лісі. Мешканець села Лелюхівка Новосанжарського району Віталій Бур’ян говорить: поїхав у лісонасадження своєю автівкою позбирати дров. Лежачі стовбури розпилював бензопилою. Невдовзі на це місце завітали правоохоронці. Віталій Бур’ян звинувачує одного із них у перевищенні своїх повноважень. Новосанжарця із лісу забрала «швидка» із переломом ноги. Як саме розвивалися події у новосанжарському лісі, зараз встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань у м.Полтава. В ситуації намагався розібратися Анатолій Васевич.

З Віталієм Бур’яном зустрічаємося на подвір’ї його оселі. Чоловік на милицях, одна нога – в гіпсі. Показує лікарський висновок про отриману ним травму та ухвалу Новосанжарського суду про накладення арешту на деревину та бензопилу. Газ його родині відрізано вже кілька років тому. Відтак, доводиться користуватися пічним опаленням.

Віталій Бур'ян, мешканець с.Лелюхівка Новосанжарського району

- Я топлю пічним опаленням. Газ обрізаний уже давно. Поїхав у лісопосадку, біля Судівки, аеродрома, назбирати дров, як зазвичай я це роблю всю зиму.

Аби встановити перебіг подій зі слів постраждалого, ми разом із ним теж вирушили до лісу на місце, де виник даний конфлікт.

Віталій Бур'ян, мешканець с.Лелюхівка Новосанжарського району

- Оцей пеньок лежачий, вивернутий із коренем, кора відпадає, повністю гнилий, я його розпиляв і зніс його вниз вручну. Більше нічого я не пиляв, ні сирого, ніякого дерева.

Далі відходимо метрів на тридцять вбік. Там, каже Віталій Бур'ян, відбулася його зустріч із двома правоохоронцями.

Віталій Бур'ян, мешканець с.Лелюхівка Новосанжарського району

- Я вимагав від нього документи – раз, другий, третій, на що він розлютився, за руки мене взяв і почав крутити-вертіти, пихати. Я укрився від удару, бо хотів мене вдарити. Я підвертаю ногу і разом із ним десь у цьому районі і впав.

Відчувши різкий біль у нозі, чоловік сам викликав «швидку» та зателефонував своєму другу Юрію Зайцю, який теж невдовзі прибув на місце події. Юрій каже: намагався у поліціянтів з'ясувати, що відбувається. Один із них відповів.

Юрій Заєць, мешканець с.Лелюхівка Новосанжарського району

- Він сказав: поступив дзвоник на 102, що випилюють деревину. І ми явилися сюди. Через деякий час з’явилася слідча група і почали обшук проводити, фотофіксацію пеньків.

Разом із правоохоронцями до лісу приїхав і головний лісничий державного підприємства «Новосанжарське лісове господарство» Іван Хоменко.

Іван Хоменко, гол.лісничий ДП «Новосанжарське лісове господарство» 

- Там вивернуті дерева були – сухостой, він самовільно його спилював, що заборонено законодавчо. За це несеться адміністративна відповідальність. Заготовкою мають займатися тільки люди, які мають на це посвідчення, дозволи на це, виписується лісорубний квиток. Там лісорубного квитка немає. І людина, яка придумала, що хоче заготовити дров – так не буває.

Свою поїздку у ліс за дровами Віталій Бур'ян пояснює так: Лісовий кодекс читав, жодних заборон там не знайшов.

Віталій Бур'ян, мешканець с.Лелюхівка Новосанжарського району

- Конкретної заборони немає. Я читаю лісовий кодекс, і я не бачив. Там ніхто нічого не чистить, воно валяється. Його там вистачає.

Дійсно, повалених дерев у новосанжарському лісі чимало. Він справді захаращений. Але, згідно з Санітарними правилами у лісах України, затвердженими Постановою КМУ від 27 липня 1995 року №555 (в редакції постанови КМУ від 26 жовтня 2016 року №756), заходи з поліпшення санітарного стану лісів здійснюються власниками лісів або постійними користувачами.

Тому стосовно дій Віталія Бур’яна, як повідомили нам у Новосанжарській поліції, відкрито кримінальне провадження.

Сергій Пархоменко, т.в.о. начальника Новосанжарської поліції

- По факту крадіжки деревини відділенням поліції порушено кримінальне провадження за статтею 185, частина перша. На даний час тривають слідчі дії. По факту отримання тілесних ушкоджень громадянином, жителем села Лелюхівка Державним бюро розслідування проводиться на даний час перевірка, і їхні дії я коментувати не можу.

А чи було перевищення влади або службових повноважень правоохоронцями, з'ясовують слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань м.Полтава.

Олександр Білка, прессекретар ТУ ДБР у м.Полтава

- Відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань внесені за частиною ІІ статті 365 Кримінального Кодексу України. Також додам, що процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Полтавської області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію