Верховна Рада припинила свою роботу

Заблокована робота Парламенту. Верховна Рада України розглядає 4018 правок до законопроєкту про відкриття ринку землі. За попередніми підрахунками, на розгляд піде майже три місяці. А згідно з регламентом, на цей період часу голосувати ніякі інші документи не можна. Чи можливо законно прискорити процес голосування і таким чином відновити роботу депутатів над іншими законопроєктами, дізнавалася наша кореспондентка. 

До роботи на черговому пленарному засіданні сьогодні зареєструвалися 283 народні депутати. Велика кількість пустих крісел в залі обумовлена тим, що сьогодні продовжують розглядати численні правки до законопроєкту про землю. Про це розповів перший заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Зокрема, він заступився за колег, які сьогодні не відвідали сесійну залу. Наголошує: замість чотирьохгодинного голосування ці депутати обрали роботу над іншими важливими державними справами. 

Олександр Корнієнко, перший заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу»

- Депутат виконує багато функцій. Має багато справ та обговорень. Зараз якраз відбуваються кілька запусків важливих реформ. Це і медична реформа, і перезапуск децентралізації. Це все вимагає участі в заходах та обговореннях. Це нормальний процес, так завжди було.

З понад чотирьох тисяч правок до закону про землю, більшість  подано не по суті. Так зазначив народний депутат Богдан Яременко. 

Богдан Яременко, народний депутат України від партії «Слуга народу»

- З одного боку, ніби-то все відбувається в рамках регламенту, з іншого боку, на мою думку, це зловживання правами. Адже, президент має право на те, щоб виконати свої передвиборчі обіцянки, і в нього до того ж є. Голоси. Тому, я вважаю, що це не є  парламентаризм, коли вносять правки не по суті і в них копіюють просто слова. З метою не допустити прийняття цього закону.

Богдан Яременко наголосив: закон про відкриття ринку землі все одно приймуть. Але ситуація з затягненням процесу, його розгляду, на думку нардепа, наполягає на перегляді регламенту роботи Верховної Ради. Адже така велика кількість правок до одного законопроєкту блокує роботу Парламенту. Бо ж поки вони не розглянуть їх всі,  нові документи розглядатися не будуть. 

Богдан Яременко, народний депутат України від партії «Слуга народу»

- Є пропозиції щодо процедури сортування правок. Однотипні правки збирати в один сет та відхиляти їх. У нас є там по 150-50 правок, в яких немає ніякого сенсу. Такі речі ми хочемо найближчим часом врегулювати.

За підрахунками, якщо наполягати на всіх поправках, то розглядати їх будуть до початку травня. Це зі слів представника партії «Голос» Володимира Цабаля, є дуже погано. Але гірше буде, якщо пришвидшити розгляд і таким чином порушити регламент роботи Верховної Ради. Адже, як зазначив Володимир Цабаль, перевищення владних повноважень та порушення регламенту під час голосування закону може призвести до скасування цього закону в подальшому. Все вирішити, зі слів нардепа, можна тільки в ході перемовин з політсилами, які подавали відповідні правки до проєкту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Володимир Цабаль, народний депутат України від партії «Голос»

- Єдиний законний механізм – це переговори між головами фракцій. По тому регламенту, який на разі в нас, ми не можемо прискорити інакше перегляд правок, без порушення регламенту та Конституції.

Поки політичні сили в Парламенті не дійшли компромісу - процес голосування численних правок продовжиться.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію