Полтаву відвідала вінницька письменниця та видавчиня Вікторія Гранецька

Жінка представила свою новинку «Reality Show\Magic Show». Це – двостороння збірка магічно-реалістичних оповідань. Детальніше про неї – у наступному сюжеті.

В рамках бібліотечного проєкту «Українські акценти» до Полтави завітала українська письменниця Вікторія Гранецька. Жінка – лауреатка літературної премії «Коронація слова» та Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. Її роман «Щасливий», створений на основі реальної історії про українську дівчину та азербайджанського хлопця-мусульманина, увійшов до шкільної програми з позакласного читання. Полтавцям же письменниця представила свою нову книжку химерної прози «Reality Show/Magic Show».

Вікторія Гранецька, письменниця

- Це моя збірка оповідань. Чим вона відрізняється від інших книг, зокрема, нашого видавництва, й моїх попередніх книг, тим, що це 13 історій, які я називаю ненаписаними романами, тому що я їх написала у форматі оповідань й не знаю, чи захочу я коли-небудь розписати кожну історію до формату «роман». Ми відкриваємо цю книжку «Реаліті Шоу», це така символічна назва, адже всі історії реальні, можете не сумніватися, тут майже немає вигадки. Ну й якщо ми перевернемо книжечку, то її також можна спокійно розгортати й читати.

Також Вікторія Гранецька розповіла присутнім про незалежне книжкове видавництво «Дім Химер», яке вона заснувала разом з чоловіком. Штаб-квартира «Дому Химер» розташована у Вінниці, в будинку, зведеному понад сто років тому.

Вікторія Гранецька, письменниця

- Ми придбали будинок, ми не хотіли квартиру, ми хотіли будинок з історією, йому - 100 років. І ось ми заїхали, все добре, у нас свій дім такий містичний. Там стіни метр чи півтора, тобто, він не розвалиться, ми впевнені, що цей будинок ще років 100 простоїть. Але ось дізнаємось, що він під знесення буде.

За словами присутніх, сучасна українська література стала якіснішою й стрімко розвивається.

Ірина Солончук, полтавка

- Ви подивіться, яка велика кількість письменників з'явилася, яка величезна кількість творів на «Коронації слова» представлена. Дуже багато майстрів пера пробують свої сили серед молоді. Те, що ця література стала не така, як класична, однозначно так. І світ у нас став не такий, правда ж?

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію