Як на Полтавщині вирішують проблеми атовців?

У Полтаві обговорювали проблемні питання, із якими повсякчас у буденному житті доводиться стикатися учасникам війни на Донбасі. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зустрівся із активом Координаційної ради громадських організацій учасників АТО. 

Зустріч почалася із хвилини мовчання. Таким чином присутні вшанували усіх загиблих учасників війни на Донбасі. Також було вирішено, що із загиблим 18 лютого гранатометником 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Максим Хітайловим, уродженцем села Вирішальне Лохвицького району, прощатимуться біля облдержадміністрації. Потім тіло хлопця для поховання повезуть у рідне село. Про дату і час прощання нині ще невідомо.

Потім почалося обговорення нагальних питання – найбільш наболілих для атовців.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Для нас це важливо для того, щоб ці питання, що у вас існують на сьогоднішній день – ми їх почули і оперативно з вами вирішували. Ми знаємо питання і проблеми щодо утримання житла. Ми знаємо про земельні питання, які зараз дуже гостро стоять. І до нас доходять ваші звернення, ваших громадських організацій для того, щоб ми ці питання також вирішували.

Заступник голови обласної ради Анатолій Ханко наголошував на потребі створення у Полтаві чи у якомусь із районів області військового ліцею на базі одного із навчальних закладів. Говорив і про необхідність організації Центру патріотичного виховання та створення при райдержадміністраціях структур, котрі опікувалися б атовцями.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Прохання, можливо, при РДА створити, можливо, відповідні структурні підрозділи, які б займалися впорядкуванням могил, дошок хлопців. Ті дошки, які є вже поставлені, взяли на баланс школи, ті заклади, де вони встановлені, щоб вони були чиїсь, а не «безхозні».

Починаючи із 2017 року, в області діє комплексна програма щодо забезпечення безкоштовного санаторно-курортного лікування сімей загиблих учасників АТО. Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко запевнила, що цьогоріч фінансування програми збільшено.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА

- Усі сім’ї можуть одержати путівки у місцеві санаторії. Що стосується учасників бойових дій і інвалідів війни, то діє на сьогодні порядок, що вказані пільгові категорії мають права вибору санаторно-курортного закладу.

Учасники зустрічі нагадували й про обіцянку безоплатної юридичної допомоги. На їх думку, із часом на практиці це виглядає трохи інакше.

Владислав Обідін, старший спеціаліст відділу Міністерства у справах ветеранів

- Є у нас вторинний центр надання безоплатної юридичної допомоги. Пам’ятаю, як це було яскраво представлено років чотири назад. І на сьогодні я бачу скептичне відношення ветеранів до нього і трішечки прохолодне відношення юристів.

Під час «круглого столу» також ішлося про пільгове перевезення учасників ООС, забезпечення їх роботою, вирішення житлових і земельних питань, надання професійної психологічної допомоги, всіляке сприяння адаптації колишніх бійців війни на Донбасі. Присутні говорили про важливість подібних зустрічей. Висловлювали сподівання, що вони сприятимуть вирішенню чималої низки проблем.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію