У Полтаві з’явиться відділення хоспісної медицини

Хоспіс – особливий медичний заклад, у якому працюють спеціально підготовлені працівники, які надають допомогу невиліковно хворим пацієнтам, аби полегшити їх страждання та зробити останні дні життя максимально комфортними. Про те, що такі установи необхідні Полтаві, говорять давно. Так восени минулого року у міській раді розглядали відповідну петицію із проханням створити хоспіс. Нині чиновники говорять – процес організації розпочато.

За даними статистів, кожен вісімдесятий українець потребує паліативної допомоги. Йдеться про забезпечення ефективного знеболення, зменшення страждань, психологічну та моральну підтримку невиліковно хворих та їхніх рідних.

Про особливі потреби людей із смертельним діагнозом добре відомо полтавцю Володимиру.

Володимир Мамонт, полтавець, втратив дідуся через рак

- У дідуся був рак, і від нього він помер. Це був рак гортані, четверта ступінь. Найтяжче було у лікарні. Ставлення, відчуття непотрібності. Була підтримка лише з боку родини. Я думаю, що потреба у хоспісі є.

Директорка Департаменту охорони здоров'я говорить: хоспісне відділення на 30 ліжок організують на базі 3-тьої міської клінічної лікарні. Та не раніше наступного року. Поки підраховують необхідні фінансові витрати. Шукають «донорські» кошти. Лише на необхідне обладнання потрібно майже 11 мільйонів гривень.

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавського МВК

- Це і ремонт, це і обладнання, це навчання персоналу. Буде дуже важко, і на це може піти більша частина бюджету 2021 року. Тому ми зараз працюємо з міжнародними організаціями, які мають можливість фінансування таких проєктів.

У планах, говорить Вікторія Лоза, й організувати роботу ефективних мобільних бригад, які надаватимуть медичну й психологічну допомогу, виїжджаючи за потребою до тяжко хворих пацієнтів додому. Штат майбутнього хоспісного відділення включає 43 посади. Терапевти, психологи, масажисти, медичні сестри. 

Анатолій Рудич, директор КП «3-тя міська клінічна лікарня»

- Відділення на 30 ліжок – можливо, повністю і не забезпечує надання такої допомоги. Але, враховуючи дороговартісність таких відділень, то з чогось потрібно починати.

Фахівці Інституту аналітики та адвокації також досліджували проблему необхідності хоспісної допомоги.

Олександр Ткаченко, аналітик ГО «Інститут аналітики та адвокації»

- Згідно останніх досліджень, у Полтавському регіоні 12 тисяч людей потребують паліативної допомоги. І місця, де вони можуть її отримати, це лише в місті Полтава. Це – Полтавський обласний центр боротьби зі СНІДом та Полтавська обласна психіатрична лікарня ім. Мальцева.

Проте, кажуть фахівці, проблема потребує комплексного вирішення. А це – хоспіс, робота мобільних бригад та доступ до ефективного знеболювання.

Згідно із законом, необхідні препарати хворі мають отримувати безкоштовно в аптеках, за рецептом. За даними аналітиків, лише 20 відсотків мешканців Полтавщини мають доступ до знеболюючого та відчувають хронічний біль в останні миті життя.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію