У Полтаві пройшов семінар для керівників вокально-хорового жанру

Майже сто керівників вокально-хорових колективів Полтавщини взяли участь в обласному семінарі-практикумі, мета якого – розвиток та підтримка багаторічних традицій аматорського мистецтва нашого краю. Відбувся семінар на базі Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Платона Майбороди.

Обласний захід викликав неабиякий ажіотаж серед керівників аматорських вокально - хорових колективів , адже замість запланованих шістдесяти трьох до Полтави з’їхалися майже сто учасників з усіх районів. Для них, наприклад колеги з Хорольського ансамблю «Мрія» організували майстер - клас з методики вокального навчання та практичне заняття. 

Дмитро Соколов, директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи 

- Як розучуються вокальні твори, на що робляться акценти, вони свій клавішний інструмент привезли і можливо для людей буде несподіванкою, якщо під час семінару всі учасники будуть розучувати музичний твір.

Особливо наголошували й на необхідності оновлення репертуару, навчанні як керівників, так власне й членів вокально - хорових колективів. Адже нерідко по селах репертуар аматорських ансамблів не змінюється десятиліттями. Говорили й про те, як правильно, зі смаком використовувати на сцені традиційний народний одяг та сучасні його інтерпретації, про особливості акомпанементу вокальних творів, розбирали виразність їх виконання, провели індивідуальний урок з постановки голосу.

Ірина Удовиченко, заст. директора Департаменту культури і туризму ОДА

- Спів гуртує, колективний спів виховує сценічну культуру, гарний естетичний смак і я прошу долучитися до нових форм, методів роботи, робити цікаві сценічні постановки, флешмоби, об’єднувати різні колективи.

Також мова йшла й про те, як аматорським колективам  заповнювати зали не лише безкоштовними виступами, а зацікавити глядачів купувати квитки на свої концерти.  

Дмитро Соколов, директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи 

- Якщо переходити як зараз на нові стандарти, треба щоб все окупалося, щоб ми не були дотаційними. Треба переходити на комерцію, дати гарний продукт – музичний, мистецький, який буде продаватися і для того ми збираємо керівників. Показати нові форми, щоб було вдосконалення своєї майстерності.

Але це не значить нехтувати традиціями національної культури та співати наприклад «Лісапетний батальйон», а використовувати нові напрями та стилі сучасної хорової музики розповідали учасникам семінару.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію