У Полтаві згадували п’яту річницю боїв за Дебальцеве

Сьогодні виповнюється п’ять років від дня виведення сил АТО з Дебальцевого Донецької області. Тоді у січні-лютому 2015 року  відбувся один із найкривавіших та наймасштабніших етапів війни з російським військами на Донбасі. За весь час оборони  Дебальцевського плацдарму загинули 136 українських військових, понад 330 було поранено. Про п’яту річницю тих боїв згадували учасники «круглого столу» під назвою «Ціна життя», що відбувся у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Битва за Дебальцеве стала однією з ключових подій у протистоянні нашої країни російській агресії та мала значні військові і політичні наслідки, говорять військові. Узимку 2015 року регулярні російські війська взяли в облогу українських бійців. Найгостріша фаза протистояння тривала з 25 січня по 18 лютого. За інформацією Генштабу ЗСУ, у штурмі міста брали участь до восьми російських батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів. Тоді загинули 110 український військових. 270 наших бійців було поранено, семеро взято у полон та 18 зникли безвісти. Серед загиблих було й чимало полтавців, пригадує колишній боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади, що базувалася в Ужгороді, Роман Жуковський.

Роман Жуковський, колишній боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади 

- Ми залишили Нікішино 31 січня і перейшли на Рідкодуб, на резервну позицію, були 8 днів в облозі, вже ні на кого не надіялися. І нам зробили прорив 30 бригада і бійці спецназу батальйону «Донбас». І так визволили нас з подвійного оточення – Дебальцево, а то ще й помимо Дебальцевого. Нас тоді вивели на резервну позицію в село Луганське, ми свою задачу виконали, але залишили позицію, так як було відведення військ.

Після тривалої оборони саме 18 лютого українські війська залишили місто. Водночас втрати окупаційних військ були значно більшими: 870 бойовиків було вбито, і те, що там були регулярні російські війська, немає ніякого сумніву, говорить Роман Жуковський.

Роман Жуковський, колишній боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади

- По рації ми все чули чудово, навіть по мові спілкування так діють лише професійні військові – при зачистці виходу з оточення з Рідкодуба багато їх загинуло, з тієї сторони, сторони ворога, то в карманах знаходили офіцерські посвідчення Збройних сил Російської Федерації.

За словами Романа, до війни на Донбасі він мав гарну роботу, працював далекобійником, їздив за кордон, та міг, як-то кажуть, «відкосити». Але свідомо по повістці пішов служити та виконав тоді свою місію по захисту рідної землі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію