В'їзд в Росію: нові правила для українців

З 1 березня для перетину кордону з Росією знадобиться закордонний паспорт. На думку урядовців, нова процедура зменшить час прикордонного контролю і зможе запобігти вивезенню неповнолітніх на територію Російської Федерації. Адже перетин державного кордону на підставі свідоцтва про народження також заборонений. 

Марина Новікова раніше всі канікули та відпустки проводила у родичів в Росії. Через події на Донбасі їздити туди стала рідше, втім, все одно хоча б раз на рік вона перетинає кордон з Російською Федерацією.

Марина Новікова, полтавка 

- В Росії виїхало багато моїх родичів. Наприклад, моя рідна сестра та там багато моїх друзів.

З 1 березня 2020 року перетин кордону з РФ здійснюватиметься через закордонний паспорт. Ця процедура діятиме тільки для громадян України, які виїжджають з України на територію РФ. У Міністерстві закордонних справ прокоментували це так:

Зазначене рішення Уряду схвалено з метою удосконалення безпекової складової процедур прикордонного контролю під час виїзду громадян України з України до Російської Федерації.

Водночас, слід зазначити, що вищезгадані зміни стосуються лише режиму виїзду громадян України з території України на територію до Російської Федерації.

При в'їзді громадян України з території Російської Федерації на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск громадян України з внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження.

За словами представників державної міграційної служби у Полтавській області, не дивлячись на такі нововведення, полтавці не кинулись робити закордонні паспорти. Зараз навіть спостерігається тенденція до зменшення кількості подачі документів на виготовлення закордонних паспортів.

Наталія Тіняєва, гол.спеціаліст із зв'язків з громадськістю та ЗМІ УДМС у Полт.обл. 

- Якщо брати статистику 2020 року, то за січень територіальними підрозділами оформлено понад 8 тисяч закордонних паспортів.

Марина Новікова каже, нові правила перетину кордону з Росією її цілком влаштовують і якихось незручностей дівчина не відчуває.

Марина Новікова, полтавка 

- Я не проти цього нововведення про те, що потрібно з закордонними паспортами їздити, по-перше, це безпечніше, по-друге, в мене вже є закордонний паспорт.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію