Обстріли на Сході, що говорять у Верховній Раді?

Обстріли на Донбасі. У Верховній Раді сьогодні, 18 лютого, депутати коментували ранкову ситуацію на Сході. А саме – атаку сепаратистами позиції підрозділів ЗСУ поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське і Хутір Вільний. Стурбовані ескалацією на Донбасі після атаки, деякі нардепи висували версії щодо символіки дат. Мовляв: це провокація з боку окупанта, пов’язана з шостою річницею розстрілів на Майдані. Спілкувалася з парламентарями і наша журналістка.

Засідання Верховної Ради сьогодні почалося з хвилини мовчання. У залі вшанували пам'ять всих  загиблих у боротьбі за суверенітет України.

Після чого з трибуни заявили: сьогодні вранці  російські найманці на Донбасі зухвало атакували позиції Збройних Сил України. Смертельний бій відбувся біля Новотошківського, Оріхового, Кримського та Хутора Вільного. Під час атаки загинув український оборонець, ще 4 отримали поранення. Депутат від «Слуги Народу» Ірина Верещук прокоментувала цю ситуацію. Зокрема, вона припускає: активізація з боку Росії відбувається саме сьогодні з кількох причин.

Ірина Верещук, народний депутат України 

- Бачите, сьогодні і річниця Революції Гідності, і Дебацьцево 18 лютого, і те, що сьогодні відбулося у Мюнхені, де президент чітко сказав, що за нашою спиною нічого робити якісь плани та домовлятися. І те, як на сьогодні відбувається перемовний процес щодо Нормандського формату.

Ірина Верещук додала: обстріл позицій ЗСУ – це сумна новина для України, але гарна можливість вказати під час засідання в ООН на невиконання Росією Мінських домовленостей. Окрім цього вона наполягла: президент має відреагувати на цей випадок, зокрема, проінформувати про нього політичних партнерів України. Та головне, зазначила пані Ірина, – Володимир Зеленський має зателефонувати Володимиру Путіну.  

Ірина Верещук, народний депутат України

- Я  вважаю, що було б доцільно здійснити телефонний дзвінок до Володимира Путіна. Пояснити йому нашу позицію про неприпустимість ескалації конфлікту. Покласти на нього відповідальність. Пояснити, що в світі всі знають, хто є агрессором. Адже Україна з свого боку дотримується всіх зобов’язань.

Позицію партії «Європейської солідарності», щодо подій на Донбасі, висловив нардеп Олексій Гончаренко.

Олексій Гончаренко, народний депутат України

- Росіяни почали обстріли в річницю Революції Гідності – це багато, що означає. Це означає, що вони хочуть знищити нашу державу. І будь-що інше їх не задовільнить.

Нардеп наголосив: в його політичній силі наполягають, аби представники Міноборони та Генштабу  прийшли до Ради та звітували щодо даного конфлікту. Депутати від «Слуги Народу» повідомили, що про можливий звіт цих відомств можна буде говорити ближче до п’ятниці. Додали: під час години запитань до Уряду ці питання будуть підніматися. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію