Аварійний міст у Лубнах поки що нічий?

У Лубнах через залізницю пролягає аварійний міст. Через нього їздить багато транспорту і ходять люди, у тому числі – діти до школи. Місцеві мешканці вимагають негайно відремонтувати шляхопровід. Втім, депутати міської ради поки що відмовилися брати його на баланс громади. Спеціалісти-дорожники рекомендують цей міст взагалі частково перекрити. 

Багатостраждальна епопея із мостом через річку Сула у Лубнах ще не закінчилася, однак, вже зараз існує загроза аварійності іншого мосту. Він знаходиться по вулиці Метеорологічній, практично в самому центрі міста. Шляхопровід з'єднує два великих мікрорайони.

Катерина Скуратовська, депутат Лубенської міської ради, секретар мікрорайону №6

- З’єднує наш шляхопровід із містом 24 вулиці з провулками, школа, дітки ходять. І ми повинні бути небайдужими. Я звертаюся до депутатів, які на минулій сесії не дали згоду до прийняття шляхопроводу до Лубенської громади - відмовили. Це дуже прикро і болить серце.

Вулиця Метеорологічна є частково промисловою. Окрім виробництва, тут знаходиться велика кількість оптових баз. Тому через міст постійно курсує ваговий транспорт. Зараз він у досить жахливому стані: іржаві поручні, облуплений асфальт, ями, в яких можна зламати ноги. Лубенчанка Тетяна Кокошко відгрібає сніг, показує ями збоку на дорозі, де ходять пішоходи.

Тетяна Кокошко, мешканка 7-го провулку вулиці Кононівська

- А дитинка біжить собі, заспішила, нога там. І поламала ногу.

Жінку підтримують й інші місцеві мешканці.

Тетяна Парубоча, мешканка м.Лубни

- Ходжу на роботу і з роботи. Вранці, коли темно, зараз уже не так темно, а раніше йдеш і боїшся, бо можна шубовснути.

Василь Овсюк, мешканець м.Лубни

- Я підтримую, що треба відремонтувати цей міст. Діти можуть поламати й ноги.

Наталія Дейнека, мешканка м.Лубни

- Тут такі ями: їздять, і для пішоходів. Зрозуміло, що і міст перекошений, то це проблема серйозна. Якщо будемо чекати летального випадку, то тоді вже розбиратимуться відповідні органи, а не просто громада.

Цей міст побудували ще у 1975 році. Тоді ж передали його у постійну експлуатацію Міськомунгоспу Лубен, переконує депутат Лубенської міської ради Катерина Скуратовська. Вона показує відповідні документи.

Катерина Скуратовська, депутат Лубенської міської ради, секретар мікрорайону №6

- Сьогодні разом із відділом комунального майна ми підняли документи. І ось копія акту з підписами, коли і як він був переданий м. Лубни. Шляхопроводи, що знаходяться у межах міста Лубен, вони належать громаді. Тому ми не маємо права говорити, що наш міст «безхозний».

Але міський голова Лубен Олександр Грицаєнко стверджує, що шляхопровід не належить місту.

Олександр Грицаєнко, Лубенський міський голова

- Міст не належить місту Лубни. Ми його облікували фондом комунального майна, подали на сесію міської ради, щоб вона прийняла у комунальну власність. Депутати, не знаю чому, рішення цього не прийняли.

Міський голова додає: простим ремонтом не обійдешся. За його словами, спеціалісти-дорожники взагалі рекомендують шляхопровід частково перекрити до вирішення даного питання.

Олександр Грицаєнко, Лубенський міський голова

- Намагатимемося на сесії міської ради переконати, що все-таки іншого шляху немає – прийняти, а тоді вже вимагати від усіх структур допомогти у його ремонті. Тому що на сьогодні виділити кошти на ремонт цього об’єкта законно ми не можемо.

Місцеві мешканці кажуть: зупинятися у своїх вимогах не будуть, про міст продовжуватимуть нагадувати, доки врешті його не почнуть ремонтувати.

Катерина Скуратовська, депутат Лубенської міської ради, секретар мікрорайону №6

- Максимальне навантаження на цей міст. Бо він з одного боку перекошений. Якщо щось станеться, то хто буде винен – ми, мешканці. Чому такі байдужі до цього питання?

Стрічка новин