Обмін досвідом із представниками Ради Європи по «Бюджету участі»

Обмінялися досвідом. Сьогодні, 18 лютого, у Полтаві, в «Інституті розвитку міста» полтавські члени робочої групи «Бюджету участі» та представники Ради Європи обговорили нові можливості співпраці міських керівників та мешканців міста. Обмінювалися ідеями, ділилися досвідом.

В «Інституті розвитку міста» зібралися члени робочої групи «Бюджет участі» Полтави та представники Ради Європи. Спершу всі учасники знайомляться та коротко розповідають про свої обов'язки в даній сфері. Далі представник Ради Європи Сорін Іоніта розповідає: більше хочуть не навчити полтавських посадовців, а перейняти у них досвід. Мовляв: саме у Полтаві реалізується багато цікавих проєктів. А саме: з «Бюджетом участі». Сорін Іоніта наголошує: найперше він хоче надати фінансову підтримку та експертну допомогу. За час роботи з українськими містами представник Ради Європи називає скрізь одну й ту ж проблему. Очікує населення дуже багато. Люди хочуть, аби великі проєкти реалізовувалися швидко. Утім, насправді це важко поєднати у рамках «Бюджету участі».

Сорін Іоніта, представник Ради Європи (Румунія)

- «Бюджет участі» найкраще працює на не дуже широкомасштабних проєктах, а по проєктах меншого такого плану, коли вони реалізуються за підтримки громадян. Наприклад, налагодження або відлагодження таких, як ремонт школи, або облаштування таких місць, де б люди проводили свій час.

Сорін Іоніта додав: успішними також можуть бути роботи інклюзивного спрямування. А ось вуличне освітлення чи водовідведення – це вже масштабні й складні проєкти. Для реалізації таких, зазначає представник Ради Європи, потрібне не лише значне фінансування, а й сильне управління на місцях. Голова робочої групи «Бюджету участі» Вадим Сорока розповідає: закордонні колеги приїхали, або оцінити, зробити аналіз та написати нову програму «Бюджету участі». 

Вадим Сорока, голова робочої групи «Бюджет участі»

- Мені дуже подобається у них саме прозорість виконання «Бюджету участі» в різних містах, які є. Правильний підхід до цього всього, збір всих даних. Це все й будемо переймати в них і брати собі «на озброєння».

Тому експерти одноголосно вирішили повернутися до так званого «наріжного каменю». А саме: об'єднання зусиль держави, фінансове забезпечення і технічні спроможності. Жоден із цих елементів не може бути виключеним, наголошують учасники засідання. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію