Європа вводить нові вимоги для автомобілів

Європа вводить нові вимоги для автомобілів

У 2021 році в Європі набудуть чинності нові вимоги для автомобілів. Ще кілька років тому Єврокомісія затвердила обов’язковий список систем безпеки, якими виробники повинні будуть комплектувати машини, представлені на європейському ринку.

У цей список потрапило 11 електронних систем, серед яких: система автономного екстреного гальмування; система утримання в смузі; камера заднього виду; функція моніторингу стану водія.

Також усі нові моделі пропонується оснащувати «інтелектуальним обмежувачем швидкості». Працюючи разом з функцією розпізнавання дорожніх знаків, він буде автоматично встановлювати максимальну швидкість транспорту в залежності від діючого обмеження. До всього, обов’язковим стане алкогольний «замок», системи збору і зберігання телематичних даних, поліпшені ремені безпеки і різні рішення для захисту пішоходів.

За підрахунками фахівців, установка перерахованих систем безпеки дозволить протягом 10 років зберегти 7 300 життів і запобігти 38 900 серйозних каліцтв. Це стане частиною проекту Vision Zero, мета якого скоротити до нуля кількість смертей на дорогах до 2050 року.

Стрічка новин