У Полтаві провели ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

Оцінка учасників проходила на базі Полтавського навчально-виховного комплексу №16 та Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка. Теорія в поєднанні з практикою, а ще – проведення дослідів – так обирали кращих знавців хімії, які будуть представляти область.

За декілька хвилин – початок другої частини олімпіади. Роздають завдання та зошити. На виконання – три години. Учень Полтавського НВК №16 Максим Пурденко з першою частиною уже впорався. 

Максим Пурденко, учасник олімпіади

- Тести виявились не такими, як я гадав. Вони були складні, але я гадаю, що справився з ними. Тепер будуть задачі, тож буду намагатися вирішити всі.

Директор Віктор Явтушенко зазначає: олімпіада йтиме два дні. Учасники – кращі з області. 

Віктор Явтушенко, директор Полтавського НВК №16

- На цю олімпіаду з'їхались учасники з усієї області. І ті діти, які позаймали призові місця в себе в районах, чи то в місцях, чи ОТГ, зараз захищають свої регіони на цій предметній олімпіаді вже в нашому навчальному закладі.

Завдання, які підготували для учасників, – набагато глибші, ніж шкільна програма. Професор, завідуюча кафедрою хімії та методики викладання хімії Полтавського педуніверситету ім.В.Г.Короленка Надія Шиян додає: діти справляться, адже знання мають глибокі. Крім тестів, задач для учасників олімпіади підготували ще й досліди. 

Надія Шиян, доктор пед.наук, професор, завідуюча кафедрою хімії та методики викладання хімії ПНПУ ім.В.Г.Короленка 

- Щороку у нас проводиться цей експериментальний тур. Хоча я повинна сказати, що не в усіх областях, навіть в більшості, не проводиться. Лише уявний експеримент. Діти пишуть завдання, які б отримали результати. Наші діти роблять все в дійсності. І роблять висновки щодо отриманих результатів.

Євгеній Попенко, учасник олімпіади 

- На практиці у нас, думаю, буде дуже складно. Але я буду намагатися взяти найвищі результати.

Олімпіаду проводять між учями 9-11 класів. У кожному класі мають знайти фаворитів, але у рівному відсотковому співвідношенні. 

Віктор Бур'ян, методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій ПОІППО ім.М.Остроградського

- На сьогодні ми маємо квоту 12 учнів. Тому, 12 учнів на Всеукраїнську олімпіаду, що цьогоріч буде проходити в м.Житомир.

Учень Полтавського НВК №16 Максим Пурденко посів 2 місце, а Євгеній Попенко – третє.

Дипломи першого ступеню отримали представники Кременчуцького ліцею №4, №30, Полтавської гімназії №30 та ліцею №3.

Стрічка новин