На Полтавщині планують зменшити кількість надзвичайних ситуацій

На Полтавщині планують зменшити кількість надзвичайних ситуацій

Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко розповів, що торік на території області сталося 10 надзвичайних ситуацій. Зокрема, 4 – місцевого рівня та 6 – об’єктового рівня. Це на 6 більше, ніж у 2018 році – 4 надзвичайні ситуації.

Внаслідок надзвичайних ситуацій загинули 19 осіб (у 2018-му – 7 людей), постраждали 2 людей (у 2018-му постраждалих не було).

«Із-поміж 10 надзвичайних ситуацій виникла автомобільна аварія, внаслідок якої загинуло 6 людей. Це було нерегулярне пасажирське перевезення за напрямком «Варшава – Запоріжжя». Не доїхали до Запоріжжя. Трапилися й дві авіаційні аварії. Крім того, була одна аварія на воді – у Кременчуці внаслідок перекидання човна загинули чотири людини. Виникли дві пожежі на сільгоспугіддях, за підрахованими збитками це надзвичайні ситуації. Сталася й одна надзвичайна подія – у Глобинському районі троє людей чистили вигрібну яму й загинули від парів метану», – поінформував Віктор Стеблянко.

Крім того, торік в області сталася 4151 небезпечна подія, що на 16 % більше від показника 2018-го. Найбільше небезпечних подій виникло у Полтаві, Кременчуці, Полтавському, Кременчуцькому, Гадяцькому, Лубенському, Лохвицькому та Зіньківському районах. Найбільше людей загинуло в Кременчуці, Полтаві Полтавському, Кременчуцькому, Лубенському, Кобеляцькому, Новосанжарському районах. Найменше небезпечних подій зареєстровано в Гадячі, Машівському, Диканському та Чорнухинському районах. Найменше людей загинуло у Гадячі, Гребінківському, Диканському та Котелевському районах.

За словами Віктора Стеблянка, порівняно з 2018-им загиблих унаслідок пожеж було менше, а ось постраждалих більше. Торік виникло й більше лісових пожеж у зв’язку з тривалим посушливим періодом. Зокрема, через погодні умови додалося й торф’яних пожеж. Начальник управління з питань цивільного захисту ОДА наголосив на потребі обліковування пляжів. Додав, що упродовж 2019-го на воді загинули 63 людини.

Стрічка новин