На Полтавщині кількість хворих на ГРВІ не зменшується

Про це розповів лікар-епідеміолог Андрій Байбарза. За його словами, нині в області на тридцять відсотків перевищено епідеміологічний поріг на це захворювання. Найвразливіші до хвороби – школярі, каже Андрій Байбарза. Про профілактику гострих респіраторних захворювань дивіться далі у сюжеті Ольги Гриненко.

Це кабінет сімейної лікарки Ілони Світловської. Медик каже: за день приймає до 15-ти пацієнтів із симптомами гострих респіраторних захворювань та грипу. 

Ілона Світловська, сімейна лікарка

- Звертаються із нежитем, підвищенням температури тіла: 38 градусів й вище. Сухий кашель, біль в горлі та печіння за грудиною. Є пацієнти, які звертаються відразу після підвищення температури тіла. На жаль, є пацієнти, які звертаються через декілька днів - це може загрожувати тим, що дуже швидко вірус переростає у пневмонію й може призвести навіть до летальних випадків.

У період з третього по десяте лютого на Полтавщині на гострі респіраторні інфекції захворіли майже десять тисяч чоловік. Про це розповів лікар-епідеміолог Андрій Байбарза. 

Андрій Байбарза, зав.відділенням Полтавського обласного лабораторного центру

- Ріст порівняно із попереднім тижнем у нас на 12 відсотків. Зараз ми ще й підходимо до піку захворюваності, який, згідно даних минулих років, відбувається наприкінці лютого – на початку березня. За даними наших досліджень вірусологічних лабораторій, в нас продовжується грипу. В першу чергу грипу А(Н1) пандемічного штаму 2009-го року. Таких випадків лабораторно-підтверджених було п’ять. Основний та головний засіб профілактики саме грипу – це специфічне щеплення проти грипу ефективною вакциною, яка визначена на поточний епідемічний сезон.

Завідувачка кафедрою інфекційних хвороб Тетяна Коваль пояснює профілактику гострих респіраторних захворювань.  

Тетяна Коваль, завідувачка кафедрою інфекційних хвороб УМСА 

- Це, по-перше, уникати місць, де скупчується велика кількість людей. Тобто, це якісь масові заходи, відвідування концертів, кінотеатрів. Якщо у якомусь колективі є пацієнт, хворий на ГРВІ, то ми радимо не відвідувати роботу. Тобто, роботодавцям ми можемо порадити відпустити працівника на лікарняний, щоб він лікувався вдома й не інфікував інших людей. А ті, хто працює з людьми, у період підйому захворюваності радимо носити маску. Її треба змінювати кожні три години. Чхати не у відкриту долоню, а в лікоть, щоб своєю рукою не розповсюджувати віруси на поверхнях інших предметів.

За словами лікаря-епідеміолога Андрія Байбарзи, нині на Полтавщині найбільш чутливими до гострих респіраторних захворювань є діти від семи до вісімнадцяти років. Це понад шістдесят відсотків пацієнтів від загальної кількості хворих.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію