Полтава долучилася до Всеукраїнської акції «Маячок»

У Полтаві водії часто не пропускають машини швидкої допомоги. Це з'ясувалося під час профілактичної акції «Маячок». Патрульні поліцейські разом з представниками швидкої провели експеримент: вони з увімкненими маячками проїхались центральними вулицями міста. Разом з ними була й наша журналістка Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- У Полтаві проходить акція «Увага! Спецсигнал». Представники патрульної поліції разом з представниками швидкої допомоги з'ясовують, чи надають перевагу водії та пішоходи кареті швидкої допомоги.

За словами копів, акція орієнтована на те, щоб привернути увагу водіїв та пішоходів. Адже дуже часто саме від них залежить вчасний приїзд екстрених служб на виклики.

Катерина Григоренко, речниця патрульної поліції Полтавської області

- В деяких містах порушників не виявилося, ми сподіваємося, що в нас також не виявиться порушників. Однак, якщо якийсь водій буде порушувати правила дорожнього руху і не буде надавати перевагу автомобілям з увімкненими маяками, то патрульні будуть складати відповідні адміністративні матеріали.

Втім, вже за декілька хвилин від початку акції поліцейські зупинили першого правопорушника.

Правопорушником виявився чоловік поважних років. Зі зрозумілих причин своє обличчя він попросив не показувати. За словами поліцейських, на жаль, саме така категорія керманичів найчастіше допускає подібні адміністративні порушення.

Олександр Ніколенко, патрульний поліцейський

- Не чують сирену або просто її не бачать, відволікаються, буває. Такі випадки, як ви самі бачили, трапляються і неодноразово. За це водії несуть відповідальність.

Також копи додають, ДТП через те, що водії не пропустили карету швидкої, у нашому місті – не рідкість.

Андрій Марченко, патрульний поліцейський

- Дуже розповсюджена ситуація, коли водії не надають перевагу, відбувається ДТП, і навіть інколи – з тяжкими наслідками. Сам неодноразово бачив, сам неодноразово оформляв дані адмін. матеріали за статтею 124 – це порушення правил дорожнього руху, що спричинило ДТП. Водії просто або ігнорують, або не хочуть надавати перевагу, хтось думає, що розумніший, хтось думає, що встигне й проскоче, але це обертається ось такими наслідками.

За півтори години акції патрульні зафіксували понад 10 правопорушень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію