День донора у Пирятині

Медики стверджують: важливо регулярно поповнювати запаси крові. Від цього залежить здоров’я і життя людей. А тому у Пирятині провели день донора. Про те, скільки охочих вирішили поділитися своєю кров’ю та чому вони це роблять, – у сюжеті Анатолія Васевича.

До Пирятина приїхали працівники Лубенської станції переливання крові. Охочих здати кров виявилося удвічі більше, ніж торік, - аж 34. 

Сергій Кравченко, лікар-терапевт Лубенської станції переливання крові

- Це невелика кількість. Але ми дуже вдячні донорам. Можливо, люди не знають, які привілеї, то після здачі крові люди отримують не багато, але якісь кошти. Людина після здачі отримує довідку на два безкоштовних дня, які можна використати на роботі - написати заяву - це оплачувані дні будуть.

Сергій Кравченко розповідає: у житті трапляється чимало ситуацій, коли людям терміново потрібна кров. Бажаючі здати її знаходяться. Але інколи дорогоцінний час для порятунку може бути втрачено.

Сергій Кравченко, лікар-терапевт Лубенської станції переливання крові

- Люди йдуть на здачу крові тільки у той момент, коли вони відчули ситуацію, коли, наприклад, хтось із хворих опинився в реанімації, у хірургії. Після таких моментів люди починають регулярно ходити здавати кров. Тому що тоді вони вже розуміють ціну крові.

Усі респонденти здавали кров уже не вперше і займаються цим, аби допомогти тим, хто цього потребує.

мешканка Пирятину

- Це вже третій раз я приходжу у цей пункт здавати кров, щоб допомогти іншим людям, які потребують цього. Дуже хороший персонал, працівники привітні, доброзичливі.

мешканець Пирятину

- Дуже гарно. Не вперше здавав кров. Раз, напевно, уже десятий.

Усього добровольці здали 16 літрів крові. Найбільш активними були військові. Також кров здавали чиновники і працівники дошкільного навчального закладу «Сонечко». Подібні дні донора, кажуть медики, проводитимуть і надалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію