Наталії Саєнко змінили запобіжний захід

Суд не продовжив домашній арешт у нічний час для Наталії Саєнко, яку обвинувачують у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого.

Полтавці замінили запобіжний захід на особисте зобов’язання. Таке рішення ухвалив суддя Анатолій Савченко. На початку засідання прокурор Валентин Болгар звернувся із клопотанням щодо продовження домашнього арешту у нічний час для Саєнко. За словами адвоката підсудної Олега Губи, прокурор не обґрунтував причини свого клопотання. Суддя Анатолій Савченко розповів: в клопотанні не вказані обставини, які б оґрунтували продовження домашнього арешту в нічний час для підсудної. Нагадаємо, подія сталася 6-го листопада 2018-го на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв у Полтаві. Тоді неповнолітній велосипедист Артем Левченко зіткнувся з позашляховиком, яким кермувала полтавка Наталія Саєнко. Після двох місяців коми хлопець помер 7-го січня 2019-го року в обласній лікарні. 

Валентин Болгар, прокурор 

- Виникла необхідність у продовженні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно обвинуваченої Саєнко. В ході досудового слідства встановлено, що дана особа обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину. Окрім того, є ті ризики, які зазначалися під час обрання та продовження запобіжного заходу, залишаються незмінними. Тому прошу суд продовжити запобіжний захід на два місяці для обвинуваченої Саєнко у даному провадженні.

Олег Губа, адвокат підсудної

- Посилаючись на наявність ризиків, прокурор лише констатував про можливість й наявність таких ризиків. По справі ми дослідили всі докази сторони обвинувачення, допитали всіх свідків, ми вирішили питання із дослідженням речових доказів. Тому, які можуть бути ризики у частині знищення чи спотворення речей. Про що говорить прокурор? Як обвинувачена може знищити чи дослідити те, що ми вже дослідили, й те, що мається у матеріалах справи?

Анатолій Савченко, суддя Октябрського райсуду м.Полтави 

- Суд вважає, що констатація прокурором факту наявності наведених ним ризиків є лише припущенням, яке не ґрунтується на будь-яких доказах. З метою забезпечення належної поведінки обвинуваченої суд вважає за необхідне покласти на обвинувачену обов’язки відповідно до статті 199 КПК України, а саме: прибувати за кожною вимогою до суду, повідомляти суд про зміну місця свого проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з потерпілими та свідками по матеріалах кримінального провадження.

Стрічка новин