«Година світлої пам’яті Віктора Ревегука, історика і педагога»

Спогад-реквієм, приурочений до сороковин відомого полтавського науковця, відбувся у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Висловити глибоку шану людині, яка зробила величезний внесок в історичну науку, зокрема, в плані боротьби за національну свободу і державну незалежність України, прийшли рідні, друзі, колеги, колишні студенти.

Віктор Якович був активним учасником розбудови нової Української держави від самого початку її створення, пригадує отець Миколай Храпач. Він долучився до багатотисячної організації Народного руху України, яка стала локомотивом боротьби за українську державність та процесів національного відродження початку дев’яностих років минулого століття.

Миколай Храпач, настоятель Свято-Покровського храму м.Полтави ПЦУ

- Він як патріот, людина, яка приймала активну участь у всіх рухівських заходах, мітингах, і його патріотична позиція як історика була дуже важлива, тому що він глибше розумів, знав історію і навчав нас всіх навколо себе.

Історик, краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент Віктор Ревегук у полтавському педінституті, а потім – університеті, пропрацював з 1975 по 2014 рік на кафедрах історії СРСР, УРСР, східного слов’янства, історії України. Він все своє свідоме життя не зраджував рідному факультету, розповідають колеги. 

Людмила Бабенко, доктор історичних наук, професор ПНПУ

- Мабуть, йому довелося чи не найважче, він був єдиним викладачем, який в радянські часи серед усіх вищих навчальних, інших закладів Полтави викладав саме історію України. І він завжди викладав її так, залишавши студентам простір для прочитання історії між рядками. Він завжди був внутрішнім дисидентом.

Ірина Баб’як, голова ОУН на Полтавщині

- Його роль і заслуга, що він виховав цілу плеяду, ціле покоління молодих істориків, які вже дивляться не з радянської точки зору на історію, розуміють, що діячі ОУН є національними героями України.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради

- Людина-глиба, мій вчитель, не просто викладач на істфаці. Вважаю, що це неоціненний вклад в історію XX століття, вивчення цієї історії. Тому що в ті роки комуняки намагалися зробити нашу історію темною, наших героїв перетворити в бандитів, а він зробив все можливе, щоб ми змогли пізнати тих людей. Саме по його працях ми зараз проводимо суди з реабілітації цих хлопців.

Віктор Ревегук – один з небагатьох науковців, який ретельно досліджував проблеми історії Полтавщини, що тривалий час замовчувалися офіційною історією УРСР. Це історія національного відродження українців початку XX століття, події Української революції 1917-1923 років, історія трьох Голодоморів на Полтавщині,  організація національно-патріотичного підпілля полтавців та їх життя у роки нацистської окупації Полтави й області та чимало інших тем. Всього у науковому доробку патріарха полтавської історичної науки залишилося близько 300 наукових, науково-методичних, публіцистичних праць. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію