У школах України перевірять організацію дитячого харчування

Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України спільно з Держспоживслужбою в рамках проекту Олени Зеленської щодо вдосконалення системи харчування учнів перевірять організацію дитячого харчування в школах і оцінку його поточного стану.

"Під час обстежень міжвідомчі комісії ... перевірять технічний стан і оснащення шкільних харчоблоків, рецептуру, за якою готують дітям, меню, його калорійність і різноманітність, доступ до питної води та її якість, систему контролю якості та безпеки продуктів і умови їх зберігання, загальний санітарно-гігієнічний стан. Паралельно представники комісій зможуть поспілкуватися з учнями і батьками щодо рівня їх задоволеності шкільним харчуванням, а також з перших вуст отримати зауваження та побажання", - йдеться в повідомленні на сайті глави української держави.

До створеної постійної робочої групи увійшли представники державних органів, громадських організацій і народні депутати України. Робоча група визначила критерії і пріоритетні питання для проведення комісійного обстеження. Як повідомляється, репрезентативну вибірку сформував Інститут освітньої аналітики з урахуванням співвідношення міських і сільських установ загальної середньої освіти. Відібрано 500 шкіл комунальної форми власності у всіх областях України.

Звіт про стан системи шкільного харчування і шляхів її вдосконалення підготують до 28 лютого поточного року. Крім того, завершується розроблення Національної стратегії з розвитку безпечного і здорового освітнього середовища. Одним із ключових компонентів стратегії буде організація здорового, раціонального і безпечного харчування в навчальних закладах.

До слова, як вмовити їсти вередливу дитину, читайте тут.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію