Стежками та галявинами Полтавського дендропарку

Письменник Віктор Сердюк презентував свою нову книгу для дітей. Назвав казку «Стежками Флоренії, або Випадок на Ульчиній галявині». Мова в ній – про Полтавський дендропарк та про його галявини. Частина персонажей вигадані, частина – справжні мешканці лісу. На кожній сторінці книги – ілюстрації. Їх створив полтавський художник Михайло Шлафер.

Такий вигляд має книга «Стежками Флоренії, або Випадок на Ульчиній галявині». На форзаці – карта дендропарку, на наступній сторінці – ілюстровані головні герої. Автор казки – полтавський письменник Віктор Сердюк. Він розповідає: раніше всі ідеї приходили зненацька. Утім, не цього разу. Книгу про полтавський дендропарк автор хотів написати давно. Проте письменник довго думав, яким саме має бути сюжет.

Віктор Сердюк, автор книги

- Над самим сюжетом потрібно було попрацювати, потрібно було, вірніше, – його знайти. Ми з родиною часто ходили в дендропарк, і в супроводі Михайла Львовича ходили стежками парку, бачили чудові галявини, схожі на казкові, слухали розповіді про дивовижні рослини, дерева.

Віктор Сердюк пригадує: одного разу під час такої прогулянки в його уяві з'явився рудий кіт. Згодом вони побачили його наяву, на галявині. Письменник додає: спочатку він написав кінець казки, а вже потім початок. Довго думав: хто має бути в розповіді негативним персонажем. Згодом у дендропарку пан Віктор побачив шовкопряда. Це – один із видів шкідників дерев. Вони і стали так званими «антигероями». На кожній сторінці книги є ілюстрація. Їх автор – художник Михайло Шлафер. Він розповідає: малювати було не важко. Зображення самі «з'являлися» перед очима. За словами художника, автор не просто написав книгу. Він подарував Полтавському дендропарку справжній бренд. За сюжетом казки Михайло Шлафер планує створити розважальні програми для дітей.

Михайло Шлафер, художник, директор Полтавського дендропарку

- У нас будуть там і квести, і карти, і фігури персонажей Флоренії. Тому що, якщо в нас є програма для дітей. Ця гнига – програма екологічна, то не те, що доцільно, це потрібно зробити, щоб дендропарк у нас був осередком долучення дітей наших до природи.

Згодом ці книги мають з'явитися не лише в міських, а й в шкільних бібліотеках. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію