Цього дня в селі Божкове Полтавського району на базі середньої школи відкрили дитсадочок

На тлі закриття подібних закладів в області ця подія є практично знаковою. Представники влади запевняють – у сільській місцевості дитячі садки треба створювати на базі середніх шкіл, це і раціональніше, і економічно вигідніше.

Божківський навчально-виховний комплекс відтепер може похвалитися не тільки відремонтованим приміщенням, а й чудовим дитячим садочком. Для села, котре з 90-х років було без такого закладу, відкриття «Ромашки» стало подією, на яку зібралися не тільки батьки та педагоги, а й мешканці. Вона стала можливою через зменшення кількості учнів середньої школи, тож місцева влада прийняла рішення віддати під дитсадок декілька класів. Батьки дітей відтепер можуть бути спокійними за свої чада. Їх вдячності немає меж.

«Ромашка» розрахована на 30 діточок. Тут сформовано мішану групу з дітлахів віком від 3 до 6 років. Єдиною проблемою може стати те, що старших дошкільнят будуть вчити, тоді як найменшим ще рано. Проте директор Божківського НВК Валентина Берданова запевняє – педагоги впораються з цим, адже на заклад так довго чекали, і потреба в ньому – нагальна.

Представники районної та обласної влади подарували закладу побутову техніку – пилосос, Ді-Ві-Ді-програвач та музичний центр. Заступник голови обласної ради Петро Ворона розповів, що утримання великих дитсадків у селах – нераціональне. Набагато краще влаштовувати дитсадки при школах – таким чином буде забезпечено безперервний навчально-виховний процес. Спочатку дошкільна, потім початкова, згодом – середня освіта. Загалом, не зважаючи на закриття сільських дитсадків по всій країні, ситуація на Полтавщині з дошкільними закладами виховання не найгірша.

Петро Ворона зазначив – цього року в Полтавському районі відкрили 4 дитсадки, а загалом у кожному районі відкривається по одному-два таких заклади.

Стрічка новин