Незаконний видобуток піску чи законна діяльність?

До нас в редакцію звернулася підприємиця Наталія Лелюк. Жінка скаржиться, що їй не дають реалізовувати проєкт обласного значення у с. Ковалівці Полтавського району, який стосується оздоровлення дітей. Хоча, за її словами, всі необхідні дозволи вона має. Яка ж насправді ситуація - розбиралася Анна Ружін.

На цій ділянці в планах – зробити спортивно-оздоровчий заклад. Тож усе оформили по закону, отримали відповідні дозволи, але роботи проводяться зі складністю, розповідає Наталія Лелюк. Наразі проводять меліорацію земель. Роблять це за власнй кошт. 

Наталія Лелюк, волонтерка 

- Мені зателефонували з районного відділення поліції і сказали «Привезіть документи на незаконний видобуток піску і продаж». Який видобуток? 17.09 на підставі заяви про видобуток піску, що не підтверджено, відкрито кримінальне провадження і внесено дані в ЄДБР.

Пані Наталія розповідає: на території неодноразово пошкоджувалися таблички, техніка. Паралельно тривала «війна» інформаційна. 

У мережі Фейсбук з'явилася група - Ковалівка в облозі. Там публікуються відповідні фото та відео ніби-то незаконної діяльності.

Без згоди громади села власницею (14 га) стала Гладика Вікторія Вікторівна. На даний час проводиться намив піску з комерційною метою. Глибина для намиву піску сягає до 10 метрів. В результаті рівень води в Криницях і свердловинах, якою користуються жителі села, знизився.

Але чи дійсно це так? Вирішили дізнатися у Людмили Мартиненко, яка проживає поруч з роботами, які проводяться. 

Людмила Мартиненко, жителька с.Ковалівка

- Не зникає. Вода є в колодязі. Взагалі нічого не змінилося. Так, як було, так і є.

Ковалівський сільський голова підтверджує інформацію щодо води у селищі.

Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова 

- Від даного водозбірника, де господиня будує, я проживаю метрів 150. У мене дві свердловини. Однією я наповнюю ставочок, інша – для потреб у будинок. То вода не зникала. Як качала, так і качає.

І додає, ділянки виділив обласний Держгеокадастр без погодження сільської ради. Тим не менш, про роботи, які ведуться, він знає.

Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова 

- Це справа потрібна. Там з давніх-давен знаходився ставок. Він з роками замулився та заріс очеретом. І з річками те саме відбувається. Річки і озера осушливі треба рятувати. Щоб була вода в свердловинах і в криницях, то потрібно, щоб оці водойми були повністю наповнені водою.

Доктор економічних наук з природокористування та охорони навколишнього середовища Григорій Шарий надав оцінку проєкту. 

Аналіз технічної документації, польовий огляд робіт, наявність технічного та наукового супроводу вказують на його позитивні сторони, особливо – в питаннях водорегулювання. Вказана система меліорації розміщується поза межами цінних земель, що охороняються законом.

У СБУ відповіли, що за результатом перевірки на незаконність видобутку піску проінформовано прокуратуру. 

Людмила Іващук, прессекретар прокуратури Полтавської області

- Прокуратура Полтавської області за частиною 2 статті 364 ККУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За підслідністю кримінальне провадження направлено до слідчого управління ГУ Національної поліції області.

Наразі на об'єкті тривають перевірки різних структур. 

Пані Наталія зазначає, що з їх боку – все законно. І вони не планують огороджувати територію. І завжди відкриті до співпраці, адже не один рік займається волонтерством. 

Наталія Лелюк, волонтерка

- А ми тут 5 мешканців хочемо зібратися та запустити до вас рибку. Щоб ми не їздили кудись туди ловити. Ви нас підтримаєте? Ми завжди! Це у нас не перший проєкт. Ми допомагаємо діткам, які цього потребують, та особам.

Ми й надалі будемо слідкувати за даною ситуацією. Деталі – у наступних випусках новин. 

Стрічка новин