В Києві перевізники мітингували проти електронного бронювання дозволів

У Києві сьогодні вранці відбувся масштабний пікет в урядовому кварталі. Далекобійники і перевізники, які спеціалізуються на міжнародних вантажних перевезеннях, до стін Кабінету Міністрів пригнали десятки фур, автобусів та маршруток. Таким чином протестували проти електронного бронювання всіх видів дозволів на перевезення вантажів територією іноземних держав тощо. Просили Уряд вирішити проблеми черг на кордоні. З пікетувальниками спілкувалася і наша кореспондентка.

Одесит Євген Глібов працює водієм вантажівки вже 9 років. Сьогодні він зі своїми колегами та перевізниками з різних регіонів України приїхав до Києва, аби тут відстояти належні умови праці. 

Євген Глібов, водій

- Не дають нормально працювати, немає дозволів. Відповідно, немає заробітної плати, а сім’ю годувати за щось треба.

Євген розповів: складнощі з роботою виникли у зв’язку із запровадженням нової системи видачі дозволів на перевезення. А саме: його та інших не влаштовує те, що відтепер подавати відповідну заявку можна онлайн, але отримати відповідь на неї  можна лише особисто у пунктах видачі. Вони, зі слів перевізників, працюють не щодня та не цілодобово, а відтак, утворюються багатометрові черги. 

Олена Гончаренко, перевізник

- Автомобіль пів дня вантажиться, пів дня стоїть на терміналі митниці. Документи зазвичай видають о 4-6 годині. Пункт видачі закритий. Водій міг би їхати та виконувати свою роботу, але він стоїть до ранку та чекає відкриття. При цьому збирається черга. Це великі незручності для перевізника. Плюс до того, вихідні дні – неділя та понеділок. У понеділок ми ж можемо працювати. Чому так?

За словами перевізників, нова система видачі дозволів на міжнародні перевезення, а також відсутність нормальної інфраструктури для «далекобійників» і черги в пунктах видачі дозволів та на кордонах паралізували їхню роботу, зменшили доходи працівників галузі та поставили під загрозу зриву вже підписані контракти. Протестувальники закликають Уряд вирішити ці проблеми. 

Юрій Тьомкін, перевізник 

- Ми тут стоїмо за свою роботу. А працюємо ми на країну, ми платимо податки. Кожна машина, яка виїздить, платить податок. Але зараз, наприклад, мій товариш, приїхав і він чекатиме 11 днів, щоб отримати дозвіл. Це втрата коштів. Ми хочемо, щоб нам організували роботу, або хоч не ламали ту систему, яка була роками.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, в свою чергу, попередив далекобійників, що Уряд не буде відмовлятися від електронної автоматизованої системи видачі дозволів перевізникам. Він додав: система ще допрацьовується і має певні недоліки, але її уже ніхто не буде скасовувати, будуть лише вдосконалювати. Зокрема, Олексій Гончарук висловився і на рахунок іншої вимоги протестуючих. А саме: щодо збільшення квот для перевезення вантажів за кордон. Він зауважив: ця вимога не може бути виконана тільки з боку України. Мовляв: такі дозволи видає сусідня країна, на територію якої мають заїздити фури.

Олексій Гончарук, Прем’єр-міністр України 

- Тобто, якщо ти маленький перевізник, то тобі не потрібно іти на поклон до якоїсь асоціації, ти можеш скористатись електронним інструментом. Це не всім подобається. І навіть якщо наша система має певні недоліки, то наш Міністр закордонних справ постійно налагоджує їх. І я, ми попереджаємо, що Уряд не буде повертатися до старих електронних схем.

Стрічка новин