У Полтавському регіональному відділенні АМУ обговорили питання громад

У Миргороді відбулися загальні збори Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України. Головне питання порядку денного – врахування позиції членів АМУ під час схвалення Кабінетом Міністром України Перспективного плану формування територій громад Полтавської області. 

До Полтавського РВ АМУ входить 47 членів-громад, серед яких ОТГ та міста обласного значення Полтава, Миргород, Лубни, Кременчук, Гадяч, Горішні Плавні. 

Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ, наголосила:

"Завершення реформи децентралізація сьогодні – чи не головна тема в країні. Протягом минулого тижня в Полтавській ОДА відбулися засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавщини. Для нас також важливо врахувати позиції членів АМУ під час схвалення Кабінетом Міністром України Перспективного плану".

Консультант з комунікацій проєкту ПУЛЬС Полтавського РВ АМУ Олександр Полупан нагадав присутнім, що згідно чинного законодавства пропозиції по формуванню Переспективного плану сьогодні подає обласна державна адміністрація, затверджує ці пропозиції Кабінет Міністрів України.

"З Перспективного плану ведеться інтенсивна робота, яка ще не завершилася. Нараз стоїть питання функціонування вже утворених громад та створення нових", – зазначив Олександр Полупан.

Він ознайомив представників громад з пропозиціями щодо створення об’єднаних територіальних громад у кожному з 25 районів Полтавської області. Всі присутні мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції до сказаного, які були внесені до протоколу, котрий підготували за результатами загальних зборів РВ АМУ. 

Загалом, зустріч була конструктивною та злагодженою, присутнім вдалося дійти згоди та знайти спільну мову у вирішенні проблемних питань.

Також члени РВ АМУ на пропозицію секретаря Полтавської міської ради розглянули ще одне питання – звернення до Кабінету Міністрів із вимогою скасувати абонентську плату за транспортування газу. У результаті обговорення присутні вирішили вимагати від Уряду не об’єднання двох платіжок в одну, а взагалі скасування абонплати за транспортування газу. А також розглянули низку інших важливих питань та підготували з цього приводу відповідні звернення. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію