Освоїти комп'ютер у 65+

У Полтаві пенсіонери взялися масово опановувати комп'ютер. Більшості студентів – від 60 до 90 років. Курси безкоштовні. У навчальній програмі – навички роботи з технікою. Наскільки популярний курс – дізнавалася Юлія Хаврель.

Пані Тетяна у своєму поважному віці не цурається таких слів, як хайп, діджиталізація, боти тощо. Жінка йде в ногу з часом. Вона впевнена, вчитися ніколи не пізно й мріє, що вже найближчим часом зможе з легкістю серфить інтернетом та бути на "ти" з комп'ютером.

Тетяна Пасічник, навчається комп'ютерної грамотності

- Мені, розумієте, діти купили й комп'ютер, і крісло, й столик купили для комп'ютера, але вони в Києві. Я з ними не можу спілкуватися, тому що я не обізнана настільки. Я дуже хочу навчитися цій грамотності цифровій, і зможу спілкуватися по комп'ютеру, й бути в ногу з сучасністю. Моєму онуку 14, але ж я не знаю того, що знає він.

Навчати людей цифрової грамотності Олександр Шамота запропонував іще минулого року. Тож, коли схожу ініціативу запропонував урядовий проєкт «Дія. Цифрова освіта», в його реалізації бібліотекарі, які й до цього займались подібним, проблем не мали. Цю ініціативу підтримала Полтавська міська рада та місцеві бібліотеки. Такий курс організували, щоб пенсіонери завжди могли бути поруч з онуками, купляли ліки он-лайн, вітали сусідів зі святами та оновлювали профіль в інстаграм фотографіями своїх кулінарних шедеврів.

Лариса Стараженко, заступниця директора Полтавської міської бібліотечної системи

- Бібліотека забезпечена, хотілося б більше, але ви бачите, що комп'ютери і все необхідне у нас є.

Ірина Бабаєва, завідуюча сектором читальної зали Центральної міської бібліотеки

- Сьогодні до нашої бібліотеки завітали люди, які йдуть у ногу з часом. Вони цікавляться усім, а особливо – сучасними трендами. Ви знаєте, вони з таким задоволенням сприйняли проєкт про цифрову грамотність. Не дивлячись на погоду, вони прийшли й бажають вчитися, й ми їм в цьому допоможемо. Хай приходять до нас завжди, будемо раді всіх бачити.

Даний курс має три рівні складності. Кожен з них пройдуть ці люди. У результаті вони отримають знання та вміння користуватися «безпечно» усіма гаджетами. Секретар міськради Олександр Шамота говорить, інформатизація старшого покоління – не забаганка, а потреба, адже країна діджиталізується, все більше послуг переходять в мережевий режим і мета міської влади – забезпечити всім без виключення можливість мати рівний доступ до цих послуг.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію