При оцінці українського законодавства ЄС орієнтуватиметься на думку нацменшин

Мова йде про освітню реформу.

У висновку про відповідність українського законодавства європейським цінностям Комісар ЄС з питань політики сусідства і розширення Олівер Варгеї ґрунтуватиметься на оцінці представників меншин. 

«Як ви знаєте, захист людей, що належать до меншин – це європейська цінність. І це та цінність, яку ми плекаємо у наших діях не лише всередині ЄС, але і поза його межами. Важливо досягти такого рішення, яке би задовольнило очікування представників меншини... Якщо меншини вважають ці норми прийнятними – добре, тоді і нам це підходить», - сказав комісар.

Зазначається, що він уникнув прямої відповіді на запитання, чи достатньо для Єврокомісії виконання рішень Венеціанської комісії щодо освіти мовами меншин, яке ухвалила Україна. Варгеї лише зазначив, що Брюссель «вивчає закон, ухвалений у парламенті».

До слова, відносини Україна-Угорщина ускладнилися після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту», якими було розширено використання державної мови в шкільному навчанні. У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС, а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію