Поступове реформування національної системи охорони здоров'я

Обмінялися досвідом. У Києві відбулася зустріч голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького з представниками Нідерландської делегації.

Вона була останньою в рамках реформування системи охорони здоров'я України. Окрім зазначених сторін, в обговоренні взяли участь і Міністр охорони здоров'я України, керівники профільних відомств та установ, місцевих державних адміністрацій, представники державного та приватного сектору охорони здоров'я. Як зазначив Михайло Радуцький, провели захід з метою обміну знаннями та досвідом у галузі охорони здоров'я. І головне – для визначення потенційних можливостей задля співпраці між нідерландськими та українськими організаціями в рамках реформування національної системи охорони здоров'я. Пан Радуцький під час свого виступу розповів про пріоритетні напрямки роботи Комітету та закликав іноземних гостей до інвестицій в медичну галузь України.

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, мед. допомоги та мед. страхування

- З початку роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання пріоритетними завданнями нашого Комітету було визначено: розширити доступ громадян до системи охорони здоров’я, розвинути успіхи та усунути недоліки медичної реформи, підвищити якість медичних послуг та медикаментів, забезпечити раціональне використання коштів у системі охорони здоров’я. На сьогодні ми закінчуємо погодження нашого закону у новій редакції про ліки та лікарські засоби, де ми повністю імплементуємо українське законодавство до європейського. Після прийняття цього закону для іноземних компаній буде все зрозуміло, бо наше законодавство не буде відрізнятися від європейських дерективів.

Йоганнес де Мол, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні

- Ми вдячні за інтерес української сторони до наших пропозицій у сфері охорони здоров’я. Наприклад, ті схеми страхування здоров’я, які ми розробили. Але ми тут також для того, щоб вчитися і у вас. Адже ми знаємо, якщо ви починаєте впровадження якоїсь системи пізніше, то ви можете набагато успішніше просуватися в цій галузі, ніж ми. Саме так відбувається з вашою системою електронного врядування в системі охорони здоров’я. Також ми можемо вчитися на помилках, які ми зробили на прикладі обох сторін.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію