У Полтаві стартував обласний тур конкурсу «Вчитель року – 2020»

Усього цьогоріч у відбірковому етапі участь взяв 81 педагог. Утім, до другого туру дійшло лише 25. Чим вражали вчителі та за якими критеріями обиратимуть журі переможців, знає Марина Покшіна.

Другий етап Всеукраїнського конкурсу починається з офіційної частини. Попередньо в грудні 2019 року, під час відбіркового етапу, учасники захищали свої проєкти й дослідження та проходили тестування зі свого фаху. За цими результатами із 81 вчителя було обрано 25 найкращих. По 5 конкурсантів у кожній номінації. Так до другого етапу конкурсу потрапила й вчитель історії Кременчуцької школи №12. Участь у подібному змаганні вже брала, ділиться педагог. Такі конкурси, говорить пані Анна, загартовують та удосконалюють викладацьку майстерність. Вражати членів журі вчителька планує ігровими методиками. 

Анна Холодняк, вчитель історії Кременчуцької ЗОШ І-ІІІ ст. №12

- Як стимулювати, мотивувати учнів для того, щоб їм було цікаво досліджувати минувшину, аналізувати сьогоднішній день і свій досвід проєктувати на майбутнє. Зараз вчитель може вільно обирати форми й методи роботи, у цьому плані я дуже задоволена, можливо, дещо перенавантажена програма. Я б розвантажила для 5 класу, можливо, для шостого.

Одна з учасниць у номінації «Образотворче мистецтво» – Валентина Тесленко. Вчитель працює в школі більше 20 років. Ділиться: такі конкурси додають жаги до нових пошуків викладання. Пані Валентина говорить: програма постійно змінювалася. Методики були спочатку одними, потім стали іншими. Зараз, впевнена жінка, їй найбільше подобаються інновації.

Валентина Тесленко, вчитель образотворчого мистецтва Березоворудської ЗОШ І-ІІІ ст. (Пирятинський р-н)

- Коли я ще була ученицею, було традиційне таке образотворче мистецтво, а зараз і нетрадиційних технік малювання безліч, які спрощують і дають дітям впевненість в тому, що їм малюнки вдаються, що вони теж майбутні художники.

Голова журі в номінації «Світова література» – Валентина Чирка. Вона розповідає: цьогорічний конкурс зовсім не схожий на минулорічні. Учасникам поставили завдання – показати майстерність без допоміжних засобів.

Валентина Чирка, голова журі в номінації «Світова література»

- Саме тому вони були поставлені «сам на сам» із текстом художнього твору, тобто, було забезпечено текстоцентричний підхід до орієнтації на конкурс.

Далі упродовж трьох днів вчителі будуть проводити уроки. Але через карантин викладатимуть педагоги не дітям, а колегам. Пройдуть ці заняття на базі шкіл міста та Педагогічного національного університету імені Короленка. 13 лютого оголосять переможців. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію