Полтавці вимагають скасувати абонплату за транспортування газу

Міські голови міст Полтавщини вимагають від Уряду скасувати абонентську плату за транспортування газу. За відповідне звернення одноголосно проголосували представники регіонального відділення асоціації міст України.Нагадаємо, 24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, змінила порядок оплати послуг з доставки газу. З січня 2020 року вартість послуги з доставки газу виключена із загального рахунку за газ і виставлена окремим платежем.

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота, виступаючи на загальних зборах регіонального відділення Асоціації міст України, заявив: «Постанова НКРЕКП прийнята без необхідного обґрунтування та порушує низку законодавчих актів. Непродумана система тарифоутворення призвела до здорожчання газу для населення (у Полтаві, за підрахунками, тепер кубічний метр коштує 7 грн, у той час як торгують зараз газом по 4,5 грн за кубометр)».

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Ніби зменшили ціну на газ. Ніби вона 5.86, але ж транспортування газу нікуди не ділось. Чомусь до цього постачальники могли транспортування вкладати, це було менше, ніж зараз – постачання плюс ціна на газ. Тому у мене пропозиція наступна, уже ряд наших колег, Тернопільський міський голова звернувся з подібною пропозицією. Чернігівський теж. В мене пропозиція, щоб ми з вами звернулися до членів Асоціації, щоб вони висловили свою думку і підтримали нашу пропозицію щодо звернення до Кабміну щодо скасування платіжки за транспортування газу, адже ціна на газ 4.65, побутовим споживачам продають по 5.86, ще й додатково 1гр. 14 для Полтави, для когось понад дві гривні на транспортування. Говорили про зменшення. А у підсумку отримали тільки збільшення.

До того ж, створена безпрецедентна колізія – люди, які не користуються газом, мають платити за його транспортування.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Обурює те, що в селі водопровід і газогін будували самостійно селяни, а облгази забрали їх на свій баланс, інколи навіть без згоди, чи зараз експлуатують без згоди громади, ще й за це беруть гроші, це абсурд.

Олександр Шамота акцентував, що керівники міст, ОТГ та селищні голови Полтавщини вимагають від Уряду не об’єднання двох платіжок в одну, а взагалі скасування абонплати за транспортування газу. 

Також загальні збори Полтавського регіонального відділення АМУ звернулися до центрального органу та інших регіональних відділень Асоціації міст України про підтримку ініціативи Полтавщини щодо скасування абонплати за транспортування газу. 

У підсумку Регіональне відділення Асоціації міст України за ініціативи секретаря міськради Полтави Олександра Шамоти одноголосно проголосувало за звернення до Кабінету міністрів із вимогою скасувати абонентську плату за транспортування газу. Шамота заявив: «Як представники місцевого самоврядування ми постійно в контакті із громадою. Кожен день отримуємо від людей сотні звернень щодо «другої» платіжки за газ. Люди обурені - вважають ці платежі несправедливими та непрозорими. Тож, керівники міст, ОТГ та селищні голови Полтавщини звертаються до Уряду з вимогою скасувати плату за транспортування блакитного палива для побутових користувачів». 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію