«SaveФОП»: у Полтаві пройшов мітинг підприємців

Останні вимагають відмінити законопроєкти 128, 129. Підприємці переконують: закони знищать малий бізнес України.

На площі біля облдержадміністрації 10 лютого зібралось кілька десятків приватних підприємців. Всі – з різних куточків Полтавщини: Лубен, Кременчука тощо. Люди вимагають скасування законів 128 та 129. За їх словами, прийняті закони ліквідують спрощену систему оподаткування та можуть привести до закриття дрібних підприємств.

Ольга Оленич, головний редактор газети «Кремінь»

- Пам'ятаю, при Кучмі було 1700 змін у податковаму кодексі. Самі податківці не здатні були осмислити ці всі зміни, але штрафи сипались безперервно. Так само й зараз. Будуть сипатися штрафи, касові апарати будуть ламатися, будуть збої, будуть штрафи й пені, буде ярмо, в яке впаде малий підприємець, який ніколи не викарабкається з цієї ями. Нам не дадуть жити.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- Згідно з новим законом, тепер малий бізнес має видавати фіскальні чеки, а хто не видав – поверне вам повну вартість товару. Видавати чек ФОПи зможуть через смартфон, завантаживши відповідний додаток. Однак, якщо споживач вимагатиме паперовий, ви будете зобов’язані його роздрукувати. 

Також, за новими нормами закону, потрібно мати первинні документи: де, у кого і за які гроші придбано товар. 

Крім того, тепер ФОП має вести повний товарний облік усіх товарів. За словами підприємців, вести такий облік самостійно або навіть з бухгалтером – складно і дорого. Тоді втрачається сенс вести такий неприбутковий бізнес.

Дмитро Кавуник, підприємець 

- Далеко не у всіх підприємців є бухгалтер, а без нього тут ніяк не розберешся. Кожен з громадян пам'ятає, де він каву п'є, де ви на ринку щось купляєте. Зрозумійте, як цим людям ще й бухгалтера оплачувати. Це ж нереально.

Подібні акції цього дня пройшли й в інших містах України. Підприємці сподіваються, що їх почують. Окрім того кажуть: масштабна акція запланована на 19 лютого під офісом президента.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію