Програма «Дія» стартувала

Днями презентували мобільний додаток, який Уряд анонсував кілька місяців тому. Невдовзі, обіцяють розробники, через мобільний додаток «Дія» працюватиме й електронний паспорт. Він дозволить засвідчувати особу під час банківських операцій, отримання адміністративних, медичних послуг, поїздок Україною потягами і літаками, при спілкуванні з поліцією. Наразі доступні онлайн технічний паспорт на автівки та водійські посвідчення. Українцям такі зміни до вподоби. Експерти, окрім плюсів, бачать і мінуси. 

Кілька днів тому додаток «Дія» на свій телефон встановив полтавець Владислав Моршна. Розповідає: давно чув про нього. Та до кінця не вірив у його реалізацію. Тому, коли проєкт запустили, одразу закачав і собі.

Владислав Моршна, вже користується додатком «Дія»

- Підтяглося водійське посвідчення і технічний паспорт на автомобіль. Наскільки я знаю, то повинні добавити найближчим часом паспортні дані. Це класно, це зручно, це сучасно.

У додатку «Дія» зараз доступне водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Далі, за кілька місяців, буде можливість користуватися своєю ID-карткою та закордонним біометричним паспортом.

За допомогою додатку можна буде: пред'явити водійське посвідчення та технічну документацію на автомобіль поліцейським, отримати посилки на пошті, купити квиток та сісти в потяг, показавши знову ж таки лише зображення на екрані телефону, люди зможуть платити штрафи онлайн, поселитися в готель, отримати банківські послуги, медичне обслуговування. 

За словами експертів, вже за кілька років українцям не потрібно буде стояти в чергах, збирати документи для різних інстанцій. Потрібно буде заповнити ту чи іншу форму та надіслати на вказану адресу через інтернет.

Олексій Станчевський, експерт

- Це пришвидшить усі процеси, які можуть відбуватися. Відразу будете отримувати або відмову, або погодження. Усе це буде відбуватися набагато швидше. І, як нам зазначають, що 2024 всі 100% послуг, які будуть надаватися юридичною державою, вони будуть надаватися в електронному вигляді.

Утім, спеціалісти виділяють і мінуси програми «Дія».

Олексій Станчевський, експерт

- Маємо безліч людей, які працюють у цих центрах і постійно займаються цією роботою: отримання, опрацювання цих матеріалів. І, якщо ми маємо все це оцифровано, безперечно, це і зменшить кількість співробітників, зменшить навантаження співробітників.

А от молоді такі зміни до душі. За словами Владислава Моршни, він часто подорожує Україною на потягах. Тепер йому не потрібно буде возити з собою оригінали документів. 

Владислав Моршна, вже користується додатком «Дія»

- Як завжди всі хвилюються, що можна загубити документ, тримають його біля себе, в кишені, під замком. Тепер про це можна не хвилюватися, документи лежать дома в надійному місці. Смартфон завжди під рукою, його ти ніколи не випускаєш із рук.

«Дія» не тарифікуватиметься мобільними операторами України. А це значить: не потрібно сплачувати за інтернет-трафік, який використовуватиме додаток для роботи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію