У Полтаві пройшов вечір-спомин волонтера Олексія Кабушки

Згадували про його роль на Майдані під час Революції Гідності. Розповідали про поїздки в зону АТО. На захід прийшли здебільшого родичі загиблих бійців. Вони слухали історію про Олексія та згадували власні трагедії від війни. Нагадаємо: помер полтавський волонтер напередодні Нового року від хвороби у віці 66 років.

Владислава Цібезова починає зачитувати спогади полтавського волонтера Олексія Кабушки. Спершу дівчина згадує січневі події на Майдані. Чоловік майже півтора місяця провів на Революції Гідності в столиці.

Владислава Цібезова, організаторка заходу

- А 19 січня 2014 року, коли спецпідрозділ «Беркут» застосовував зброю проти майданівців, він ризикуючи своїм життям, рятував їх, допомагав. Ця кривава подія визначила його подальшу участь у Революції Гідності. Він увійшов до складу Медичної Сотні, хоча за освітою він був інженером-технологом.

Далі про волонтерів та бійців читають вірші діти. Присутні в залі не стримують сліз. Далі Владислава Цібезова продовжує розповідь про волонтера Олексія. Мовляв: з перших воєнних дій на Сході, чоловік був там. Він збирав допомогу нашим бійцям і доправляв її на фронт. Під час однієї з поїздок Олексій Кабушка допомагав вивозити з Краматорського дитбудинку малолітніх дітей від немовлят до шести років.

Владислава Цібезова, організаторка заходу

- За три ходки вони змогли вивезти в Ізюм Харківської області близько 19 дітлахів, а коли поверталися, щоб взяти групу дітей знову, їх УАЗ потрапив під мінометний обстріл і опинився в кюветі з перебитою гальмівною системою.

Далі для присутніх вмикають фільм про волонтерів. Владислава Цібезова продовжує: стимулу Олексію додало власне горе. Син Мирослав служив у складі 81-ї окремої аеромобільної бригади. Під час одного бою він загинув у віці 38 років. Серед присутніх – дружина іншого загиблого атовця Алла Чипенко. Вона втратила чоловіка майже три роки тому. Проте, переконує вдова бійця, біль втрати з кожним роком лише посилюється. 

Алла Чипенко, дружина загиблого атовця

- Чоловік пішов у кінці 16 року воювати, захищати Україну. І в травні 2017 року він розчищав, робили дорозвідку території й там, на вибуховому пристрої він загинув. Це було на тереторії села, яке вони розчищали, щоб уже люди підходили на цю територію.

У кінці грудня 2019 року Олексій Кабушка помер у віці 66 років через хворобу. За словами Владислави Цібезової, постать полтавського волонтера – приклад для наслідування. Тому, переконує організаторка заходу, завжди буде розповідати дітям про його вчинки. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію