«У пошуках власної ідентичності»

У Художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрили виставку полтавської художниці Олени Зозулі. Мисткиня довгий час не показувала публіці свої численні полотна, які пише «з натури» у стилі, який сама називає експресивним реалізмом.

Народилась у Німеччині. Вчилась на архітектора у Полтаві. Працювала реставратором у Полтавському кафедральному соборі. Стажувалась у Троїце-Сергієвій Лаврі в Сергієвому Посаді. Вчилась у кримського експресіоніста Стаса Шляхтіна. Спочатку була в нього асистенткою. Аж поки не наважилась писати сама. Тут нині 133 роботи Олени Зозулі. 

Олена Зозуля, художниця, іконописець

- Я нарешті показала свої роботи, ви бачите таку кількість робіт, яку практично ще ніхто не бачив. Хоч я живу у Полтаві. То не наважувалась, то не було потрібної кількості. І тепер я дуже рада показати їх глядачу і поділитись своєю радістю.

Всі роботи створені на пленерах. Це серії - квіти, натюрморти, пейзажі. Деякі фантастичні. Є кілька полотен із молодим Котляревським, який відпочиває, замислюючі майбутні твори. 

На сторення деяких картин Олену надихнув німецький живописець-експериментатор Еміль Нольде. Каже - на полотнах немає жодного невірного мазку. Адже помилившись, переписує всю роботу.

Наталія Совенко, відвідувачка виставки

- Трошечки дитячі роботи. А деякі роботи романтичні, більш професійні.

Микола Ляпаненко, відвідувач виставки

- Картини неймовірні. Мені шалено подобається легкість натюрморту, особливо квіти. Подобають насиченість кольорів. Це як свято життя.

Виставка працюватиме до 1 березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію