Як врятувати сільську школу

Одна з великих проблем – школи у маленьких селах, звідки дітей в рамках освітньої реформи хочуть перевести до опорних шкіл. На це чимало мешканців реагують неоднозначно, вважаючи, що такі кроки можуть зруйнувати село взагалі. За державні кошти утримувати невеликі сільські школи надзвичайно важко, тож і сподіваються вчителі на допомогу спонсорів. Цього року здійснилася мрія учнів та педагогів школи, що в селі Глибока Балка Решетилівського району. За підтримки депутата обласної ради Валерія Прядка коштами обласного фонду регіонального розвитку школа змогла придбати сучасне обладнання для навчального процесу: мультимедійну дошку, ноутбук, проектор, ламінатор, фабрику друку та чимало іншого.

У невеличкій, але затишній школі-дитсадку, спорудженій 1975 року, зараз навчається 40 учнів, ще 21 дитина виховується у дитячому садку. Тут вирує особлива атмосфера. Незважаючи на доступ до сучасних інформаційних технологій, вчителі особливу увагу приділяють культурі читання. Книжки можна побачити скрізь, і на кожному уроці, незалежно від предмету, 5 хвилин діти вголос читають улюблені твори, нерідко приносячи їх й з дому. А тепер з’явилася можливість проводити навчання в більш сучасних та інформаційно-насичених формах. 

Ольга Лисяк, директорка Глибокобалківський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дит.садок»

- Валерій Прядко здійснив давню нашу мрію, ми нарешті отримали мультимедійну дошку, фабрику друку, ламінат. Ми тепер можемо не гірше професійних виготовляти дидактичні матеріали дітям, проводити уроки і використовувати програми прямо он-лайн. Це якість звуку, зображення і інтерактивні програми, де вже немає крейди, де використовуються нові технології. Це для нас новий ковток свіжого повітря, адже наше завдання – давати якісну освіту, а вона, на жаль, впирається саме в технології.

За словами Валерія Прядка, директорка звернулася до нього з проханням хоч чимось допомогти невеличкій сільській школі. Він не відмовив.

Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради

- Школа сама підбирала, що їм необхідно: і той же ламінатор, і ноутбук, і кольоровий прінтер. Вони самі купляли те, що їм треба. Мало того, цікава історія: ту дошку, яку вони хотіли, вони чекали більше двох місяців, того що її не було в Україні, і чекали, поки вона приїде з Європи.

Зараз же вчителі та діти освоюють можливості передових світових технологій, адже школа має й високошвидкісний інтернет.

- Натискаємо фігуру, обираємо, пробуємо проводити і маємо фігуру. Швидше працювати, ніж звичайною крейдою.

В селі, де проживає 380 людей, немає будинку культури, тож саме школа стала осередком культури і відпочинку мешканців. Тут відбуваються концерти, всі бажаючі можуть займатися спортом у досить непоганому спортзалі. Тож, відчувши вражаючу атмосферу, я ще раз переконався, що закривати такі школи ніяк не можна - говорить Валерій Прядко. 

Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради

- Таким людям хочеться допомагати, і повторюсь, я дуже ціную село, хочу, щоб сільські діти отримували теж якісну освіту, не відставали від міста, щоб було обладнання не гірше, а може, краще, тому що можливостей у них менше, ніж у міських школах чи великих опорних, і тому ми допомогли.

Ольга Лисяк, директорка Глибокобалківський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-дит.садок»

- Ми громадою живемо і всіх навколо нас просимо допомогти. Це, можливо, неправильна така позиція, коли просити. Ми ж маємо бути на державному забезпеченні. На жаль, як правило, це великі школи, а в маленьких стоїть питання. Ми існуємо, вкладаємо сюди душу, залучаємо батьків, і сподіватися на те, що хтось готовий допомогти, не приходиться, тому Валерій Григорович – один з тих, який одразу відгукнувся. Він знає наші потреби, і сьогоднішня тепла зустріч говорить, що це людина не одного дня, що він душею вболіває за село, йому небайдужі наші діти.

Допомога освітнім закладам – пріоритет соціал-демократів, наголошує секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Говорить, як і раніше, так і в майбутньому оновлення та підтримка шкіл є одним з основних завдань команди на всіх рівнях в області – від маленьких сільських шкіл до обласного центру.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію