Як не травмуватися під час ожеледиці

Переломи, розтягнення, удари і тріщини – це далеко не весь список травм, які можна отримати в ожеледь. Щоб не лежати потім тижнями з гіпсом на лікарняному, потрібно знати і виконувати прості правила поведінки на зимовій дорозі.

Взуття. Велике значення для попередження падінь в зимовий час має взуття. Воно повинне бути стійким, мати гарну протекторну підошву, з невисоким широким каблуком. Ніяких височенних шпильок! Дуже важливо, не тримати руки в кишенях! З фіксованими руками зростає ймовірність не тільки падіння, але і тяжкості травми, перелому. Якщо ви падаєте, не намагайтеся утриматися на ногах у щоб то не стало, все одно впадете і ще травмуєтеся.

Навчіться падати. Послизнувшись, треба встигнути згрупуватися, бути готовим до падіння. У чому це полягає? Найпростіше – присядьте, підібгайте під себе ноги, не бійтеся! При різкому зниженні центру ваги тіла у вас з'явиться шанс утриматися на ногах. А звідси рада – ходите по ожеледі на трохи зігнутих в колінах ногах, в положенні готовності падіння.

Обходьте люки. Не зайве буде порадити не наступати на вулиці на кришки металевих люків. Вони мають дві неприємних особливості. Якщо кришка покладена недбало, то вона може перевернутися, коли на неї наступають. При різких температурних коливаннях повітря, кришка може покриватися льодом.

Не пийте в мороз і ожеледь алкоголь. У людини напідпитку всі реакції уповільнені і неадекватні. Серед постраждалих завжди буває багато "п'яних травм". Причому за характером ця травма найчастіше відноситься до тяжких.

Переходьте дорогу лише на зелене. Водії нерідко летять стрімголов, не звертаючи уваги на сигнали світлофора, намагаючись проскочити перехрестя в "хвіст" зеленого, а то і жовтого світла. Пішоходи в свою чергу надходять так ще частіше. Падіння під час ожеледиці при спробі проскочити перехід перед транспортом, що рухається рівносильно самогубству.

Остерігайтеся бурульок. Не ходіть під дахами багатоповерхових будинків ні влітку, ні тим більше – взимку! Є висока ймовірність падіння бурульок або заледенілого снігу. Тримайтеся середньої частини пішохідних тротуарів. Не ходіть і не стійте без потреби з краю тротуару, з боку проїжджої частини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію