Добровільно-примусове автономне опалення в Розсошенцях

Автономне опалення багатоповерхівок Розсошенців Полтавського району. Рішення про те, що четверта котельня в цьому опалювальному сезоні працювати не буде, прийняли в Щербанівській сільській раді. Тож представники ЖЕО в кінці літа та на початку осені почали відрізати труби, які ведуть від будинків до котельні. Як зараз виживають люди та що говорить влада – знає Анна Ружін.

Олексій Нестеренко проживає за адресою вулиця Шевченка, 34, що у Розсошенцях. Чоловік розповідає: майже 95% мешканців їх будинку вже перейшли на автономне опалення. Робили це або за власний кошт, або ж брали кредит. 

Олексій Нестеренко, мешканець будинку по вул.Шевченка, 34

- Я зробив собі газове опалення. Довелося брати кредит в банку, адже не у всіх людей були кошти. Зараз опалюю. У кого були гроші, то вони відразу зробили, а у кого ні – це переважно пенсіонери, то вони кредити чи просили у дітей та родичів. І робили власними силами.

Четверта котельня наразі пустує, труби, які ведуть до неї, відрізані ще з осені. Тож ті, хто не зробив автономне опалення в оселі, використовує електричний вид опалення. Але тут є загроза виникнення пожежі, зазначає начальник відділу комунікації ГУ ДСНС у Полтавській області Віталій Шкаревський. Адже дроти у будинку старі. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації ГУ ДСНС у Полтавській області 

- 2019 рік - на території області виникло 410 пожеж, саме причина яких була замкнення мережі. І 4 пожежі - порушення правил експлуатації теплових установок.

У Щербанівській сільській раді повідомили: переведення на автономне опалення будуть продовжувати.

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова

- Практика дійсно показала те, що ми сприяли та допомогли людям зрозуміти, що опалення власних осель, вони зможуть самі регулювати. І вони тоді бачать платіжки, які доводиться платити. І роль сільради була досить потужна, бо більше 2 мільйонів гривень було залучені від сільської ради до переходу на індивідуальне опалення.

Ігор Процик зазначив: автономне опалення - це економія коштів. Тож, з понеділка планують почати проводити зустрічі, щоб розповідати людям про переваги автономного опалення. Адже на даний момент думки людей розділилися. Одні вважають це перевагою, інші - величезною тратою власних коштів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію