В Омельницькій ОТГ вирішували проблеми громад

В Омельницькій ОТГ Кременчуцького району пройшло виїзне засідання із визначення проблематики діяльності громад цього округу. Вів його голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Під час дискусії визначали коло проблемних питань та шляхи їх якнайшвидшого вирішення. 

На виїзному засіданні з визначення проблематики діяльності громад Кременчуцького округу у селі Омельник обговорили актуальні питання в умовах децентралізації щодо передачі повноважень на місця та фінансової відповідальності. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми обговорили ті питання, які є актуальними в умовах децентралізації щодо передання повноважень, щодо відповідальності до фінансової дисципліни. І, відповідно, інші проблемні питання, які у нас є. Це і питання створення опорних шкіл, дитячих садочків, звичайно, доріг, фінансування тощо.

Чимало із учасників зустрічей переконані: такі дискусії корисні. Адже вони сприяють розв'язанню багатьох проблем.

Людмила Милашевич, селищний голова Семенівської ОТГ

- У тих людей, які працюють, у них завжди є проблеми. І є проблеми як об’єктивні, так і суб’єктивні, які можна вирішити на місцевому рівні чи які не можна вирішити на місцевому рівні. Але, збираючись тут разом, це все-таки дуже хороша практика.

Одне із головних завдань на сьогодні, говорилося на виїзному засіданні, – продовжувати медичну реформу. Задля цього слід забезпечити належні умови лікарям, переконаний директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА 

- Найближчим часом ми зустрінемося з ректором медичної стоматологічної академії, запросимо вас. Умови праці і підходи – вони змінилися. Оплата праця сьогодні у середньому у сімейного лікаря сягає сама мінімальна – це 11 тисяч. Наше завдання із вами – створити умови.

На засіданні йшлося про ремонт та реконструкцію медичних установ, придбання необхідного обладнання для лікарень, вуличне освітлення, водопостачання та водовідведення, закупівлю комунальної техніки, ремонт дорожньої інфраструктури та освітніх закладів, транспортне сполучення тощо. Чимало запитань ставили представники громадських організацій. Приміром, атовців цікавили питання отримання земельних наділів та медичного обслуговування. Голова ОДА Олег Синєгубов запевнив: найближчим часом на Полтавщині створять центр учасників ООС. Це, на його думку, допоможе ефективніше вирішувати нагальні проблеми.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Без очільника, тобто, з ким можна вести мову, повірте, це робити досить складно. Тому ці питання ми ще додатково з вами проговоримо. І моя позиція така: усі нагальні питання і проблеми ми з вами будемо вирішувати і надалі.

Як з'ясувалося під час засідання, загалом різного роду питань та гострих кутів ще чимало. Але більшість із них, вважають учасники засідання, можна вирішити, якщо діяти спільно.

Олександр Краснецький, Піщанський сільський голова

- Ті питання, які сьогодні були озвучені і головами, і керівниками департаментів – ми направляли їм свої питання. Вони, сподіваюся, найдуть відповідне реагування і процеси прискоряться у плані вирішення цих питань.

Світлана Неіленко, перший заст.сільського голови Омельницької ОТГ

- При вирішенні даних питань ми знаходимо спільні відповіді. Якщо виникають проблеми – саме таким конструктивним діалогом ми можемо їх вирішити. І обмін досвідом – це важливий крок до саморозвитку, самореалізації.

Голова ОДА Олег Синєгубов переконаний: влада має стати партнером громад. І тільки завдяки спільним ефективним діям, каже він, можна буде очікувати суттєвих позитивних зрушень.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми хочемо налагодити діалог і виставити таку співпрацю, де влада виступає партнером ОТГ для того, щоб допомогти їм стати ще більш самостійними у цьому.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію