«Вони не розрахувалися та пішли!»

Цю фразу з образою говорять працівники закладів харчування, коли люди не оплачують замовлення. Як відвідувачі часто намагаються втекти непоміченими, аби не платити, нам розповіла офіціантка одного з полтавських закладів, попросивши не афішувати місце роботи. Що робити в такій ситуації персоналу? З'ясовувала Ірина Яременко.

офіціантка 

- Я наздогнала їх вже на вулиці та попросила їх заплатити. Вони відмовлялися розраховуватися. Вони вважали, що у стані алкогольного сп’яніння, вони вже заплатили за все. Хоча зі мною вони не розрахувалися.

Офіціантка додає: гостей не відпускала до приїзду поліції.

офіціантка 

- Слідом за мною підбігла охорона і наполягала, щоб вони розрахувалися. Потім гості вирішили, що їх тримають незаконно, викликали поліцію. Вони написали заяву на нас. Я написала заяву на гостей. У підсумку їх відпустили. Рахунок залишився неоплачений.

Ще одна офіціантка, яка відмовилася говорити на камеру, поділилася: гості не хотіли сплачувати свій рахунок і застосували силу по відношенню до неї. Через що стався серйозний конфлікт та були написані ще дві заяви до поліції.

Ірина Яременко, кореспондентка 

- Невже можна просто так взяти і піти,не розрахувавшись? Та що робити працівникам закладу у такій ситуації?

Адвокат Тарас Захаров пояснює: для початку потрібно обмежити пересування порушників та викликати поліцію.

Тарас Захаров, адвокат 

- Будь-яка особа може затримати іншу особу, якщо вона виявить, що вона вчиняє кримінальне правопорушення. Беручи конкретний приклад, якщо менеджер, офіціант закладу бачить, що люди, які скористалися послугами цього закладу,не заплатять, то по закону в нього є можливість затримати цих людей. Тобто, обмежити їх пересування і негайно викликати правоохоронні органи.

Які, за словами начальника відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Полтавській області Юрія Сулаєва, приїздять на місце події та встановлюють особу. Проводиться відповідне дослідження щодо мотивації поведінки.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області

- Після проведення процедур у поліції, якщо там не буде ознак кримінального правопорушення, власники закладу уже по відношенню до встановлених поліцією осіб можуть позиватися до суду для відшкодування завданих закладу збитків.

Юрій Сулаєв зауважив: подібні ситуації можуть бути одноразові. Людина у стані алкогольного сп’яніння поводиться агресивно та відмовляється платити. Інший випадок - гість навмисно не розраховується і непомітно зникає. Це вважається шахрайством. Притягнута особа буде нести кримінальну відповідальність. Персонал обов’язково має повідомляти поліцію про інцидент.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію