Після заборони продажу алкоголю вночі у Полтаві зменшилася кількість конфліктів та бійок

Про це свідчить статистика патрульної поліції. Підприємці ж стверджують, що в місті збільшився продаж неперевірених спиртних напоїв з так званих «чорних» ринків. З'ясовувала всі переваги та недоліки заборони продажу алкоголя після 22:00 Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- Вже майже пів року у Полтаві не можна купити алкоголь після 10. Нагадаю, таке рішення прийняли депутати міської ради. Йдеться про обмеження продажу алкоголю у магазинах та МАФах. Винятком є ресторани та кафе, у них полтавці зможуть придбати алкоголь після 22.00, проте не на виніс.

За словами поліцейських, після такої заборони кількість правопорушень у місті зменшилась. Так як і навантаження на поліцію увечері.

Катерина Григоренко, речниця патрульної поліції Полтавської області

- Виклики на домашнє насилля зменшилися на 73 %, на конфлікти близько 50 %, бійки та адміністративні правопорушення на чверть зменшились. Тобто, зменшення є. Є зменшення викликів, як після 22 в цілому, так і по конкретним напрямкам.

Не влаштовує заборона продажу алкоголю після 22:00 підприємців. За їхніми словами, це змусило людей купляти самогон без натяку на акцизу в неперевірених місцях.

Євген Дикань, підприємець

- Зараз вже продають спиртне всім кому заманеться, від бабусь на зупинках до таксистів. Творить повний безлад. Продається все незаконне. Ми звісно не згодні.

Також підприємців не влаштовує заборона виносу алкоголю з ресторанів та кафе.

Євген Дикань, підприємець

- Людина прийшла у заклад з компанією, замовили пляшку вина або віскі, й вони не допили її. По закону, вони не можуть її забрати, хоча це вже їхня власність, вони заплатили за неї. Ви уявляєте, як п'яній особі в такій ситуації пояснити, що він не може забрати своє. Ніхто про це не подумав. Я вважаю, що це не правильне й незаконне рішення.

Зараз підприємці відстоюють право громадян виносити алкоголь з кафе у суді.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію