Неіснуючий борг за газ

Неіснуючі борги. Мешканцям Полтавського району прийшли повідомлення з «Полтавагазу». Було зазначено - через борги споживачам загрожує відключення газопостачання. Та люди стверджують - сплачували вчасно, а дані лічильників у листі не співпадають з реальними.

Марина Антонець – викладач вишу, доцент кафедри рослинництва та кандидат психологічних наук. Розповідає: повідомлення про борг було для неї та її чоловіка несподіванкою. 

Марина Антонець, отримала повідомлення про борг за споживання газу

- До нас у Сем’янівку Полтавського району у хвіртку було просунуто такого паперу. Коли ми подивились з чоловіком на цей папір, документ, то ми побачили повідомлення, що нам була виставлена сума боргу у розмірі 4099 гривень.

Викладачка показує фото лічильника. Дані – 222 28 «кубів» газу. У листі ж – інша цифра – 23 331 кубометр газу. 

Така ж ситуація склалась у пенсіонера, тренера із боротьби Анатолія Табакіна. Чоловік обурений, збирається звертатись до суду. Чоловіку нарахували більше п'яти тисяч гривень боргу.

Анатолій Табакін, пенсіонер

- Я сплатив за показники 7285, а мені виставили показники лічильника - 7878. Це десь 600 кубів різниці. Ну це дуже багато.

У службі «Полтавагаз збут» пояснюють - причина непорозуміння у тому, що споживачі нехтують своїм обов'язком вчасно повідомляти дані лічильників.

Марія Мотієнко, заст. нач. Полтавської служби з реалізації природного газу та розрахунків

- Якщо споживач не проводить оплату до 5-го числа і не передає показники лічильника станом на 1 число, а також передавати потрібно до 5-го числа. Якщо немає даного показника, «Полтавагаз» проводить нарахування по плановим об’ємам. Зазвичай ці планові об’єми значно вищі, ніж фактичне використання.

Дані лічильників можна повідомити у спеціальній формі на сайті «Полтавагаз збут». А також - через смс повідомлення, по телефону, написавши на електронну адресу або навіть особисто контролеру. Всі контакти є на сайті poltavagaz.com.ua. Головне – зробити це з 1 по 5 число, адже потім вже рахують за так би мовити «рекомендованими об'ємами».

У ситуації, коли Вам вже прийшло повідомлення про борг, якого у Вас немає, необхідно провести контрольне зняття показників лічильника та звернутись із письмовим зверненням до газових служб, аби зробили відповідне коригування даних.

Тарас Захаров, адвокат

- Всім, у кого є така проблема, потрібно брати свої платіжки за газ, потрібно брати свої нинішні актуальні реквізити і йти в диспетчерські служби, там проводити звірки. На підставі цих звірок працівники «Полтавагаз» мають редагувати відомості в свої програмах. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію