Життя на схилі років: дискотеки, концерти, екскурсії та навіть весілля у 85 років

Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці відвіділа Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська, яку зацікавили умови перебування стареньких у закладі. Побачили реалії життя у закладі і наші журналісти.

Найстаршому - 96. Середній вік мешканців пансіонату - 85, більше - жінок. Всього 229 чоловік. З них і люди з інвалідністю,  «лежачі». Здебільшого це - самотні, або ті, у кого діти самі - пенсіонери, не мають змогу доглядати за літніми батьками.

Юрій Радченко, директор Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці

- Умови утримання підопічних -  чудові. Чотирьохразове харчування, медичний догляд.

Забирають звідси рідко. У минулому році, говорить директор, лише двох. Із старенькими працює психолог. Допомагає владнати конфлікти, стрес, депресію.

Оксана Золотухіна, психолог

- В нас менталітет такий, що, будинок престарілих, це щось таке – тебе віддали, ти нікому не потрібен. Тут навпаки, треба змінити установку людині, що навпаки, Вам пощастило,що ви потрапили сюди. Показати переваги проживання у нас, ніж переваги в селі, в холодній хаті, забутими там десь на околиці.

Це - подружня пара. Одружились у вересні минулого року. Олексію - 70, він з Чорнухинського району. Це його перша дружина, яку чоловік зустрів саме тут. Ганні - 85, вона з Селещини. 

Анна Осауленко, мешканка пансіонату

- Все життя в колгоспі. Їсти варила. Скрізь робила. Я скажу вам відверто – я 40 год без чоловіка прожила, а схотілось пари собі.

Ольга Жабська говорить - вдячна, що опинилась тут. Хороші умови, приїздять полтавські артисти на свята, возять на екскурсії, а іноді, бажаючих - на дискотеку для літніх людей у Корпусний парк.

Ольга Жабська, мешканка пансіонату

- Я сама із села, колгоспниця. Прожила у Криму 28 років. Працювала на фермі. Так трапилось, що залишилась сама. Немає дітей, чоловіка немає, і оце я сюди потрапила.

Є тут відділення для тих, хто живе тимчасово. Воно працює на платній основі. Всі інші перебувають тут безкоштовно. Прямо в закладі - кафедра медичної академії, працюють студенти. Зал із тренажерами, де з мешканцями займається реабілітолог.

Міністерка соціальної політики у подібному закладі вперше. Говорить - Горбанівський пансіонат вважають одним із найкращих в Україні. Проте все ж, говорить, літнім людям в ідеалі жити вдома. Вважає - треба розвивати соціальну послугу «догляд на дому».

Юлія Соколовська, Міністр соціальної політики

- Я думаю, що це може бути два паралельних рішення. Якщо не спрацювала послуга на дому, тоді це вже переїзд людини в хороші комфортні умови, де є догляд вже цілодобовий.

Заклад працює з 91-го року. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію