Лебеді, залишені на водоймі у морози

Залишені під відкритим небом у морози. Цього року з Полтавського дендропарку не забирали лебедів на зимування. Традиційно їх відвозили на зиму до Ковалівського притулку для тварин. На ці вихідні синоптики прогнозують значне зниження температури. Що буде з птахами та чи виживуть вони, дізнавалася Марина Покшіна.

5 лебедів і кілька десятків диких качок. Така кількість птахів на майже замерзлому ставку у Полтавському дендропарку. Вони ходять по кризі та інколи плавають по воді. У п'ятницю температура повітря не опускалася нижче 7 градусів. Утім, на ці вихідні, 8 і 9 лютого, синоптики прогнозують значні морози. За словами синоптиків, зниження температури буде найсильнішим за цю зиму. 

Олена Панченко, начальник відділу гідрометзабезпечення Полтавського центру гідрометеорології

- Визначатиме погоду область підвищеного тиску, тож опадів по області та в місті Полтаві ми не очікуємо. Однак, температура буде як для цієї зими досить низька. Нічна температура – 7-12 градусів морозу, місцями – до 13-14 градусів морозу.

Оксана Деркач лебедями опікується упродовж семи років. Розповідає: для лебедів вилов – це стрес. Додає: ситуацію тримають під контролем. Лебедям, переконує жінка, не холодно. Якщо ж замерзне водойма і буде суцільна крига, то птахів заберуть у Ковалівський притулок для тварин.

Оксана Деркач, опікується лебедями

- Тоді, як завжди, запрошуються рятувальники, допомагають із тим, щоб їх виловити, і ми відвозимо у Ковалівку. Корм для них є, як і кожного року, у достатній кількості – це кукурудза, дякуючи добрим людям із всієї Полтавської області.

Оксана Деркач переконує: холодна пора не страшна для лебедів. Загроза для них – шкідлива їжа. За словами Оксани Деркач, влітку цього року хтось із відвідувачів нагодував птахів чіпсами. Від цього, переконує жінка, один із них помер. Скоро, зізнається, буде йому заміна – шостий лебідь.

Оксана Деркач, опікується лебедями

- Уже є людина, яка хоче подарувати дендропарку лебедя для того, щоб той не був без пари.

За словами директора Полтавського дендропарку Михайла Шлафера, якщо крига буде товщою за 8 сантиметрів, то птахів обов'язково заберуть. Зараз же вони лід розбивають самотужки.

Михайло Шлафер, директор Полтавського дендропарку 

- Вони плавають на воді, вони розбивають ту кригу, яка може створитися. І вони собі утворюють ополонку достатню для того, щоб існувати. Тому, якщо така погода й днів 5, то проблеми ми не бачимо.

Також Михайло Шлафер додає: якщо залишаться птахи на водоймі, то є шанс, що вони висидять яйця. І тоді, додає чоловік, вперше за сім років у лебедів з'явиться потомство.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію