Зустріч із легендарною полтавською спортсменкою

У Києві відбулася зустріч полтавських музейників та молодих спортсменів з відомою олімпійською чемпіонкою родом з Полтавщини Ніною Бочаровою. У Національному олімпійському комітеті України дворазова олімпійська чемпіонка Олімпіади 1952 року Ніна Бочарова підписала книгу для Музею фізичної культури, спорту та олімпійського руху Полтавщини. Спілкувалася зі спортсменкою і наша журналістка.

Ніні Бочаровій 95 років. Не зважаючи на такий поважний вік, на зустріч зі своїми земляками, олімпійська чемпіонка прийшла на підборах. Розповіла: лишається в хорошій формі завдяки правильному розпорядку дня. А головне, зізнається спортсменка, – спорт загартував любов до дисципліни. 

Ніна Бочарова, українська гімнастка

- Здоров’я можна підтримувати. Я наприклад, не можу собі уявити того, як спортсмен може розростися до великих розмірів. Я навіть, коли хочеться щось з’їсти, наприклад булочку, відмовляю собі.

Пані Ніна народилася 24 вересня 1924, в Супрунівці Полтавської області. Вона – легендарна українська гімнастка. З біографії відомо: вона виступала за київський «Будівельник», дебютувавши на чемпіонаті СРСР в 1948 році й зайнявши четверте місце на брусах і колоді. В 1949 і 1951 роках вигравала чемпіонат СРСР в абсолютному заліку в  боротьбі з Марією Гороховською. На Олімпіаді 1952 року, під керівництвом тренера Михайла Дмитрієва, стала другою після Гороховської в абсолютному заліку. На чемпіонаті світу 1954 року, коли їй уже було 30, вона виграла золоті нагороди в командному заліку в складі збірної СРСР, завершивши на цьому свою кар'єру. А у 2004 році Ніні Бочаровій була надана честь першою нести факел естафети олімпійського вогню на українській землі. Вона ввійшла до шестірки легендарних спортсменів Полтавщини. 

Наталія Коваленко, виконавчий директор Національного олімпійського комітету України 

- Вона справді легенда українського спорту. Справжня патріотка України. У нас з нею давні, хороші і теплі стосунки. Вона, не дивлячись на свій доволі поважний вік, залишається в строю. Вона є членом Української академії спорту, яка включає в себе всіх відомих спортсменів України.

На зустріч з легендою приїхали юні спортсмени з Полтавщини. П’ятнадцятирічна Олександра Горб – чемпіонка України з танців. Розповіла: досвід спілкування з Ніною Бочаровою, для неї є дуже важливим. Особисто від легендарної гімнастки сьогодні дівчина дізналася про те, як йти до своєї мети і не здаватися, не дивлячись ні на що. 

Олександра Горб, спортсменка

- Не треба здаватися, треба над собою працювати. Це найголовніше в житті. Праця. Без праці людина – не людина. Людина, яка над собою працює, вона досягає великих цілей. Вона для мене стала як наставниця, навчила, що треба працювати і не треба «киснути», так сказати.

Завідувачка Полтавського музею фізичної культури та  спорту – Інеса Хайруліна зазначила: сьогодні відбулася зустріч поколінь. Коли досвідчена олімпійська чемпіонка своїм прикладом заклала жагу до перемог молодих спортсменів. Додала: гімнастка Ніна Бочарова має бути прикладом для підростаючих поколінь. 

Інеса Хайруліна, зав. музею фізичної культури, спорту та олімпійського руху Полтавщини 

- У нас є такий вислів: історія є, майбутнє твоє. Якщо майбутньому поколінню подавати матеріал про розвиток в спорті, то вони наслідуватимуть своїх кумирів. А якщо жива легенда може зустрітися та поспілкуватися з дітьми, то, я вважаю, що треба надавати їм такі можливості.

Пані Інеса додала: їх  музей у 2017 видав книгу під назвою «Полтавці під Олімпійським прапором». У ньому є і стаття про Ніну Бочарову. Сьогодні цю книгу подарували чемпіонці. А до Полтавського музею відправиться ідентична вже з автографом Ніни Бочарової.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію