Оновлення бібліотек на околицях Полтави

Центрами культури на околицях Полтави поступово стають бібліотеки. Дорослі та юні читачі приходять туди не тільки ознайомитися із новинками літератури, а й переглянути друковану пресу, скористатися можливостями Інтернету, просто поспілкуватися, обмінятися думками. Міська влада переконана: бібліотекам слід приділяти більше уваги. Тож їх поступово ремонтують і оновлюють. Як тривають ці роботи у бібліотеці села Яківці, перевіряв секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Філія 12 бібліотеки у с.Яківці ще донедавна була досить занедбаною. Засиджуватися у ній читачі не поспішали через некомфортні умови. Але зараз ситуація докорінно поліпшилася. Місцевий мешканець Петро Федотченко каже, що охочіше став ходити до бібліотеки. Вона, переконує чоловік, суттєво змінилася на краще.

Петро Федотченко, місцевий мешканець

- У бібліотеку приходжу десь 4-5 днів. Заразом книги тоді беру. Старі двері поміняли. По всьому видно, по всьому. Сто відсотків краще. Поки ноги носять – буду ходити.

Цю порівняно невеличку бібліотеку відвідують півтори тисячі чоловік. Причому, роблять це регулярно і з задоволенням, переконує завідуюча закладом.

Аліна Добрякова, завідувачка філією №12 бібліотеки у с.Яківці

- Приходять до читальної зали, беруть книжечки, із дітками. Пенсіонерів дуже у нас багато приходить. Художня література дуже хороша. Завжди фонд обновляється.

У міській владі стверджують: бібліотеки у селищах – чи не єдиний осередок культури. А відтак, їх треба підтримувати і розвивати.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Заклади культури, у тому числі бібліотеки, це інколи – єдиний осередок культури в селищах. Ми активно займаємося не перший рік тим, що приводимо їх до ладу для того, щоб людям було зручно і комфортно відвідувати ці заклади.

До речі, приміщення бібліотеки у Яківцях – це ще й пам'ятка архітектури. Адже у цьому будинку свого часу жив український хірург Микола Скліфосовський. Зараз тут розпочато ремонт, який планують продовжити і надалі, доки не доведуть бібліотеку до найсучаснішого вигляду.

Аліна Добрякова, завідувачка філією №12 бібліотеки у с.Яківці

- Пофарбовані стіни, стеля. У залі, якому ми знаходимося, – дитяча література і галузева література, тут поміняний лінолеум. Зроблений читальний зал і зроблений абонемент художньої літератури. Планується доробити підлогу у читальному залі. Зараз іде розмова про проведення сюди води і влаштування туалету.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота переконує: питання створення комфортних умов для читачів бібліотеки у селі Яківці незабаром вирішать.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми минулого року закінчили ремонт книгосховищ. Цього року ми плануємо зробити її більш комфортною. Тому що, на жаль, зараз немає ні туалету, ні умивальника, ні води, ні каналізації. У цьому році ми плануємо зробити все це для того, щоб читач, коли приходив до бібліотеки, він почував себе абсолютно комфортно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію