Робоча поїздка голови ОДА до Омельницької ОТГ

Керівництво області продовжує вивчати проблеми об’єднаних територіальних громад Полтавщини. Із робочим візитом голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін та заступник Катерина Рижеченко побували в Омельницькій ОТГ Кременчуцького району.

У ході виїзного засідання із визначення проблематики діяльності ОТГ Кременчуцького округу керівники області без попередження відвідали кілька об’єктів цієї громади. Зокрема, вони побували у дитячому садочку «Ромашка» в селі П'ятихатки, інклюзивно-ресурсному центрі «Надія» в селі Демидівка, культурно-спортивному комплексі «Дивограй», Центрі надання адміністративних послуг, бібліотеці, молодіжному хабі і поліцейській станції.

Зокрема, у дитсадку «Ромашка» нині виховують понад 30 дітей. Два роки тому там почали капітальний ремонт приміщення. Виграли проєкт на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Внутрішні ремонтні роботи уже завершено.

Світлана Литвиненко, завідуюча дитсадком «Ромашка»

- Ми поміняли каналізацію, опалювальну систему усю замінили. Це – один рік. Це все 200 тисяч гривень коштувало. За минулий рік ми освоїли коштів десь 800 тисяч. Оце все, що ми зробили у дошкільному закладі. І залишилася у нас одна частина невикористана – це утеплення фасаду.

Дбають тут і про матеріальну базу. Придбали інтерактивну дошку, ноутбуки, іграшки, м'який інвентар.

Ірина Чухліч, вихователь молодшої групи дитсадка «Ромашка»

- Є всі матеріали, які потрібні. Діти задоволені, ми задоволені, нам все подобається. Змінилося на добре. І дуже швидко змінилося. За цей один рік дійсно покращилася матеріальна база і ремонти добрі, гарні, якісні.

На досить високому рівні поставлено роботу і в інклюзивно-ресурсному центрі «Надія» села Демидівка. Його відкрили рік тому. Спочатку у закладі було 30 дітей. Нині уже 69-ть.

Наталія Пирог, директорка ІРЦ «Надія» 

- У нас є спортивна зала для вчителя-реабілітолога, який може проводити там заняття. У нас є світла сенсорна кімната, у нас є темна сенсорна кімната. Також у нас є кабінети для практичного психолога, логопеда. Усі спеціалісти забезпечені і ноутбуками, і канцтоварами, і дидактичними матеріалами, щоб проводити, навчати, надавати корекційні послуги дітям.

Перший заступник сільського голови Омельницької ОТГ Світлана Неіленко каже: із створенням громади у 2015 році прийняли рішення відремонтувати усі дитячі заклади. Оглянуті об'єкти, за її словами, стали яскравим прикладом докладених спільних зусиль.

Світлана Неіленко, перший заст.сільського голови Омельницької ОТГ

- Створені сучасні умови, якими не кожен міський садок може похизуватися. А якщо говорити про інклюзивно-ресурсний центр. Даний ІРЦ співпрацює за рахунок міжмуніципального співробітництва. Тобто, інші громади привозять до нас своїх діточок. Із ними займається психолог, реабілітолог, логопед. Із дітками працюють. Дають можливість їм отримати належну освіту.

За словами очільника області, стан цих закладів відповідає нормам і вимогам для тих освітніх, адміністративних та інших послуг, які в них надаються.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Я вражений, вражений позитивно. І можу ці навчальні заклади ставити за приклад, тому що там створені усі умови, починаючи від відповідної матеріально-технічної бази, яка знаходиться у належному стані, до харчування дітей, їх відповідному утриманні, догляді тощо.

Потім відбулося виїзне засідання за участі представників влади і місцевих громад. Йшлося про проблеми, з якими стикаються в ОТГ Кременчуцького округу. Детальніше про дискусію, що тривала під час засідання, ми розповімо у наступних випусках новин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію