Нацбанк спростив порядок розкриття банківської таємниці

Нацбанк спростив порядок розкриття банківської таємниці

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів», ухваленим Верховною Радою 31 жовтня 2019 року, були внесені зміни, зокрема, до ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю. 

Державні органи, визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть якщо їхні рахунки відкриті в інших банках.

Національний банк привів порядок розкриття банківської таємниці у відповідність з нормами вищевказаного Закону. А також упорядкував норми Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006 р. № 267, відповідно до законодавства.

Відповідні зміни затверджені постановою (https://bank.gov.ua/legislation/Resolution_31012020_13) Національного банку № 13 від 31 січня 2020 року.

Стрічка новин