Викладач університету взяла участь у програмі академічного обміну в США

З 17 по 27 січня декан гуманітарного факультету Анна Агейчева перебувала у коледжі Санта Фе (штат Флорида, США), за програмою обміну досвідом із закордонними партнерами та прочитала американським студентам лекції про українську культуру.

Перебуваючи у відрядженні, у рамках програми Faculty Exchange Program,  декан гуманітарного факультету Анна Агейчева  відвідала коледж Санта Фе, (Гейнсвіл, штат Флорида, США). Поїздка стала можливою завдяки укладеній два роки тому угоді про співпрацю між нашим університетом і коледжем Санта Фе. Представниця нашого університету поділилася власним досвідом викладання, відвідала лекції і семінари американських колег, дізналася про зміст та форму проведення навчальних курсів, методи роботи викладачів, організацію освітнього процесу та дослідницької діяльності, отримала незамінний досвід спілкування зі студентами та викладачами.

13 листопада 2018 року під час робочого візиту делегації університету до США ректор Національного університету імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко та Президент коледжу Санта Фе Jackson Sasser підписали угоду про співробітництво, яка передбачає проведення академічних обмінів для студентів та стажування науково-педагогічних працівників. 

Розширення міжнародного співробітництва з провідними навчальними закладами світу – це один із пріоритетів розвитку Національного університету імені Юрія Кондратюка. Програми обміну є важливими зокрема тому, що вони дозволяють підвищити якість викладання дисциплін іноземною мовою. На сьогодні в університеті створено необхідні умови для впровадження цих проєктів: діють багаторівневі курси з викладання англійської мови для студентів та викладачів спеціальних дисциплін (EMI), активно функціонує наукова лабораторія «Центр іноземних мов». Університет дає можливість здобути унікальний досвід – студенти та викладачі університету можуть реалізувати академічну мобільність в одному із провідних американських коледжів. Студенти також можуть взяти участь у Літній мовній школі коледжу. Декан гуманітарного факультету не лише відвідувала заняття американських викладачів з метою набуття практичного досвіду читання дисциплін, але й сама провела цикл лекцій для студентів «Гуманітарного факультету та іноземних мов» коледжу Санта Фе. 

«За запрошенням помічника віце-президента з академічних питань Коледжу Санта Фе Вілми Фуентес,  я провела чотири лекції для студентів та викладачів, присвячені українським традиціям, релігії, історії та сучасності України. Заняття викликали зацікавлення і жваве обговорення, оскільки я розповіла цікаві факти про нашу країну. Дуже теплою була зустріч із представниками міжнародного відділу, з якими я мала змогу обговорити низку освітніх питань і можливості подальшої співпраці, дізналася про особливості їхньої наукової та міжнародної діяльності. Дуже комфортною була співпраця із Джессікою Кассіді – начальником міжнародного відділу по роботі зі студентами щодо спільних програм», – розповіла Анна Агейчева.

Під час робочого відрядження викладачка університету вивчала досвід викладання дисциплін, ознайомилися зі структурою коледжу, його освітньою, науковою та міжнародною діяльністю, дізналася особливості освітнього процесу, розповіла студентам та закордонним колегам про наш університет. Окрім наукових інтересів, у програму обміну було включено відвідування арт-центрів, різних факультетів та навчально-наукових лабораторій. 

Також під час перебування в коледжі їй вдалося відвідати класи професора Тіма Фойтика, сфера зацікавлень якого – особливості навчання англійської як другої іноземної. Колеги обмінялися досвідом викладання англійської мови для студентів магістратури, інформацією про конференції та міжнародні проєкти. 

За результатами відрядження було досягнуто домовленості з викладачами коледжу щодо подальшої співпраці. Навесні 2020 року до нашого університету завітає професор з міжнародних відносин коледжу Санта Фе Дастін Фрідкін, який проведе цикл лекцій та воркшопів англійською мовою. У подальшому десять полтавських студентів можуть вирушити до США за принципом академічного обміну.

Такі візити допоможуть академічній спільноті дізнатися більше про американську культуру, суспільство, покращити навики володіння іноземною мовою та ще більше зміцнять партнерство між коледжем Санта Фе та Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», відносини з Україною.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію